| anonim_4396 a întrebat:

am avut un prieten timp de 5 luni jum. Acum numai suntem impreuna dar mai vorbim din cand in cand si el are prietena acum. Prietena lui cea mai buna mi-a spus ca inca tine la mine, ca e cu ea doar asa. Insa prietenii nostri comuni imi spun sa-l uit, ca nu merita, ca o iubeste pe prietena lui, dar eu nu pot sa accept ca numai suntem impreuna, simt ca mai tine la mine, si eu tin inca la el. Il vreau inapoi, cum sa-l recuceresc? Stiu ca mai sunt sanse sa mai fim impreuna, pentru ca au trecut cateva saptamani bune si am avut si eu pe cineva numai cu pretextu sa-l uit pe EL. Dar nu pot.va rog dupa parerea voastra ce credeti ca ar trebui sa fac? Pt. ca nu sunt insistenta sa-l sun mereu sau ceva de genu, el ma mai suna din cand in cand, cand are credit etc. Va rog frumos ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te tine dupa el! E cea mai mare greseala. Daca tot n-ai stare, ia-ti inima in dinti si vorbeste clar cu el si fara ocolisuri, fara 'posta' etc!

| SufletDeCopil a răspuns:

Bunahappy Eu as zice sa astepti putin pana se va desparti de actuala lui prietena (pana la urma nu o sa fie cu ea o vesnicie nuhee hee?) si dupa aceea as zice sa incerci sa te apropii mai mult de el sa comunicati si pana la urma sa-i spui ce simti si cred ca totul o sa fie bine. Referitor la ce spun prietenii tai oh go on nu-i asculta...sti cum se zice m-ai bine sa regreti ca ai facut-o decat ca n-ai facut-o si mai bine sa faci greseli dar sa stii ca sunt greselile tale nu ale altorahappy Bafta!

| tim a răspuns:

Nu astepta, ca trece timpul, dar nu face pe disperata. Fa cumva sa te intalnesti cu el, doar voi doi, si vezi ce iese, clipa magica daca nu sti cand e trece si... s-a dus.Succes!

| mirella_9425 a răspuns:

Buna! Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si am reusit sa-l recuceresc, suntem de 13 ani impreuna.Totul este sa incerci sa pari indiferenta fata de el, sa nu ii spui nimic legat de faptul ca inca mai ti la el, sa para totul ca si cum a-ti fi buni amici.Frecventeaza locurile unde stii ca il poti gasi si fa in asa fel sa para ca esti din intamplare acolo, imbraca-te si aranjaza-te in felul cum ii placea lui si tot timpul sa gaseasca ceva nou la tine care sa-l impresioneze.La mine a tinut si uite ca de 13 ani tot impreuna si daca ne certam odata pe an e mult.Acum depinde si de firea omului.Bafta!