| Narcisa7777 a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu acum o ora, eu fiind virgină ma luat mai ușor. Dar nu mi-a curs de loc sânge, iar iubitul meu spune ca nu am fost virgina din cauza asta, cum sa ii explic? E normal sa nu curgă?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, cam 20% din fete nu sangereaza la deflorare. Asta inseamna una din 5, deci se intampla destul de frecvent si este absolut imposibil ca iubitul tau sa fie atat de needucat sau limitat in gandire incat sa nu stie si sa nu inteleaga asta. mai degraba vrea doar sa-si bata joc de tine si foloseste chestia asta ca sa te umileasca.
Unele femei nu au himen din nastere, altele au un himen subtire si prost vascularizat care nu sangerea la rupere, altele au himen elastc (care se rupe numai la prima nastere vaginala), altele au avut un himen care s-a rupt anterior la un exercitiu de gimnastica (gen spagat). Toata lumea stie ca sangerarea nu e obligatorie la virgine, nu e deloc cazul sa ii aduci argumente partenerului tau. Pur si simplu ai ales prost, el nu este demn sa fi fost partenerul tau de sex (nici primul, nici altul) si, din pacate, doar a profitat de tine si acum te trateaza urat. Este umilitor si nici o femeie nu ar trebui sa treaca prin asa ceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform teoriei mele este posibil sa nu se produca deloc sangerare in momentul dezvirginarii din urmatoarele motive/cauze.Din moment ce a reusit sa introduca tot penisul (in intregime) in vagin si nu s-a produs deloc sangerare, se poate concluziona ca penisul nu a rupt/lezat himenul ci a trecut prin perforatia existenta obligatoriu in orice himen pe unde se scurge menstra si zic aceasta, deoarece oricat ar fi de elastic himenul nu se poate intinde intratat de mult incat sa fie bagat pana in fundul vaginului fara sa se rupa sau sa se deterioreze macar.De asemenea este posibil ca vaginul tau sa fi fost foarte bine lubrefiat, muschii tai vaginali sa fi fost foarte relaxati ceea ce a permis penetrarea profunda si fara durere a vaginului. S-ar putea de asemenea ca nici dotarea partenerului sa nu fie prea groasa fapt ce a permis patrunderea penisului fara greutate prin acea perforatie a carui diametru poate fi foarte variabila si fiind un penis subtire nu a provocat nici un fel de "daune". Ar fi indicat sa-i arati cele scrise si de catre ceilalti.

| Emilian65 a răspuns:

Explica-i iubitului tau ca si exista cazuri cand himenul nu se rupe la primul contact sexual. In acest caz himenul este elastic, dar dupa mai multe acte sexuale se va rupe si el. Daca nu te crede, lasa-l si gaseste-ti un baiat care sa te inteleaga si sa te iubeasca cu adevarat.

| sofisis a răspuns:

Ce rau imi pare pentru tine ca iubitul tau ti-a stricat cel mai frumos moment.E un cretin si sincer eu i-as fi aratat direct usa si i-as fi dat si bani sa isi cumpere o carte de anatomie si sa se culturalizeze putin.
Nu e absolut nimic anormal in a nu sangera. NU trebuie sa te doara. Fiecare corp e diferit si fiecare femeie are altfel himenul.
Unele nu au deloc, din nastere. Altele il au elastic si se rupe foarte greu sau doar la prima nastere. Ma rog, mai detaliat a spus Brigaela.

Oricum, faptul ca a spus prostia pe care a spus-o...e un cretin.

| cristi10grei a răspuns:

Da e normal la unele le curge la altele nu, si depinde de organizmul fiecarei fete, daca penetrarea a fost grea si ai avut himenul mic intact, ai fost virgina daca a intrat ca in branza penisul nu ai fost adica daca a intrat repede happy

| Lilulilu123 a răspuns:

Buna! Prietenul tau e un nesimtit. Scuza-ma, ca iti spun asta dar asa e. Ar fi trebuit sa fie mai informat si sa stie ca nu toate fetele sangereaza atunci cand se produce dezvirginarea. Imi pare rau ca treci prin asta sad

| Gigs a răspuns:

Nici prietenei mele nu i a curs si pentru ca preludiul a fost lung, si am avut grija sa fie calma si lubrifiata suficient, nici durerea nu a fost foarte mare, spuse ea. Deci nu iti fa griji. Ori e prost, ori isi bate joc, ori o are prea mica

| SorryNotSorry a răspuns:

Lol.A fost dupa inteteres tipul daca a indraznit sa-ti zica asa ceva, caci altfel ii era indiferent.Pun pariu ca s-a si suparat.
Nu-i sfarsit de lume happy vezi cum se comporta si lasa-l daca nu-ti convine de el.
Primul nu-i neaparat si ultimul happy