| FataAia11567 a întrebat:

Acum ceva timp am facut dragoste cu prietenul meu, nu mi-a bagat-o de tot, maxim 2cm, nu mi-a curs sange, eu fiind virgina. Urmatoarea data o sa curga?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia a fost joaca nu a fost dragoste.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi corect informata trebuie sa cunosti urmatoarele aspecte privind posibilitatea de a se produce sau nu sangerarea in momentul in care are loc dezvirginare. Pe baza constatarilor a reiesit ca sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Aparitia sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este gradului de vascularizare a pielitei himenale, dar si a faptului care se refera la caracteristica membranei/pielitei numit himen dea fi elastica sau rigida. Din acest motiv perforatia/gaurica care exista in himen din nastere, se poate rupe sau largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul poate sa treaca prin himen fara sa-l rupa si fara sa apara sangerarea. Pentru a nu fi acuzata ca n-ai fi fost virgina, atat tu cat si iubitul tau ar fi indicat sa cititi cu atentie constatarile specialistilor rezultate in urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema : "Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca sangerarea in situatia in care membrana himen nu este vascularizata, situatie intalnita in cazul a circa 47% dintrefete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau anemic si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment :
""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a provocat mai ales in trecut, dar mai provoaca chiar si in zilele noastre numeroase drame, fiindca conform studiilor medicale :
--Doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării.
-- La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- In schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului si desfacerea exagerata a picioarelor in momentul in care fetele fac balet, spagatul, gimnastica, sau la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte."
Tu te numeri printre fetele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca celor mai multe persoane le lipsesc si cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si numai daca au si argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate!
http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca va curge sange.

| Andreeush a răspuns:

Posibil, dar nu uita să te protejezi.

| Katie1356 a răspuns:

Nu este neparat sa curga sange in momentul dezvirginarii, acest lucru fiind intalnit doar la o parte dintre femei.

| Intrebdarnuraspund a răspuns:

Data viitoare zi s o bage cat intra

| Intrebdarnuraspund a răspuns:

Nasol