| adelina_3537 a întrebat:

am facut un avort in ianuarie si nici acum nu mi-a venit menstruatia. e posibil sa fiu insarcinata din nou?sad ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca cumva ai facut sex neprotejat, cel mai probabil esti insarcinata.

| R_8074 a răspuns:

Poate ai sarcina extrauterina, du.te la un control

| Sweet111 a răspuns:

Mai asteapta. ceva timp si daca nu-ti vine du-te la ginecolog si vezi care e treabawinking
Noi nu putem sa-ti spunem sigur ce se intimpla in organismul tau!
Succes! kiss pa pa wave

| Allexis a răspuns:

Am un singur cuvant de spus pentru tine: GINECOLOG.

| valThina a răspuns:

Putem sa vb pe privat daca vrei sau pe mess... dar iti dau cateva sfaturi si aici sau sa te intreb ceva ca nu stiu ce si cum ai ajuns sa faci avortul: inainte de avort trebuia sa te consulte, sa vada cum e sarcina si asa mai departe.trebuia sa iti dea o reteta cu cateva pastile ca sa nu se infecteze si daca mai sunt resturi sa se elimine si trebuia sa iti zica si de igiena de dupa. dupa 2 saptamani dupa avort trebuie sa te duci al un control sa vada daca totul e in ordine.in aceste 2 saptamani nu ai voie sa faci sex nimic...pai si daca ai vazut ca nici dupa 2 luni de atunci nu ti-a venit de ce nu te`ai mai dus la un control? de regula trebuie ca dupa 30-35 de zile dupa interventie sa iti vina si daca nu trebuia sa te duci al un consult.du-te repede sa vezi ce e ca sa nu apara complicatii doamne fereste. daca ai facut sex de atunci fa un test de sarcina.
daca mai vrei informatii da`mi un mesaj privat si vorbim

| iLexii a răspuns:

Pai. thinking ai mai facut din nou s*x? big grin rolling on the floor Daca nu, du-te la ginecolog happy Fundoi? big grin