| Maria726 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu pe 6 si 16 ianuarie, fara sa ejaculeze in mine, iar pe 19 ianuarie mi-a venit menstruatia, este posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca in data de 6 Ianuarie sexul neprotejat a fost intretinut in ziua imediat urmatoare OVULATIEI, adica dupa ce s-a terminat perioada fertila a ciclului menstrual anterior si de asemenea si datorita faptului ca sperma NU a fost ejaculata IN VAGIN, reiese ca formarea sarcinii NU a fost posibila nici atunci si cu atat mai putin in urma sexului intretinut cu 3 zile inainte de menstruatie. In concluzie fiindca NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in uterul tau in decursul ciclului menstrual anterior, in data de 19 Ianuarie s-a inceput eliminarea endometrului devenit inutil prin menstruatia care GARANTEAZA ca in proportie de peste 99, 9% NU poate exista o sarcina nici macar ipotetica. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Ce raspuns patetic... fata intreaba ceva serios si tu faci misto