| MadalinaDidi a întrebat:

am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ, dar menstruatia imi intarzie? de ce? e posibil sa fiu insarcinata? sau sa am o intarziere din cauza sexului.va rog! urgent. tinand cont ca eu si prietenul meu am folosit metodele de precautie a sarciniihappy

Răspuns Câştigător
| LaraDésire a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa iti cumperi alt test de sarcina sa vezi daca iti iese pozitiv sau negativ.
In cazul in care iti iese negativ, poate este doar o dereglare hormonala, se mai intampla si asta.

4 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Mai fa unul si daca iasa tot negativ e ok, insa poate sa iti intarzie si 2 luni.Eu asa am patit si cauza poate fii un chist sau raceala la ovare datorita perioadei. Oricum cel mai bine e sa nu astepti prea mult mergi daca nu iti vine o luna.Bafta!

| anyia a răspuns:

E posibil doar sa-ti fi intarziat menstruatia, nu trebuie sa-ti faci probleme. Oricum, daca ati folosit ca metoda de precautie doar anticonceptionale, e posibil sa fi deoarece nu sunt o metoda atat de sigura. Oricum, sfatul meu e sa mai faci inca o data un test deoarece nu toate ies cum ar trebui, iar daca rezultatul este tot negativ inseamna ca doar organismul e de vina. Iar daca totusi trece un timp mai indelungat, bine ar fi sa consulti un medic sa fii sigura ca nu e nimic grav.

| furcu a răspuns:

Nu neaparat. Mai fa un test de sarcina si in cazul in care ai un ciclu neregulat mai asteapta cateva zile. Daca nu... fugi la doctor.

| furcu a răspuns:

Dar cate zile ti-a intarzaiat? Oricum pe la 2 3 saptamani apar gonadotropinele in urina pentru a putea detecta sarcina cu un test.