| DoriB20 a întrebat:

De ce imi intarzie menstruatia daca nu sunt insarcinata? Ar putea fi de la stres?(am facut un test de sarcina de la surecheck la o saptamana de la intarzierea ciclului si a iesit negativ).

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Ori este ca ai racit saua i dereglari hormonale, ori esti gravida, ori suferi de o boala rara.

| HazelEyes77 a răspuns:

Mai repeta o data testul ca sa fii sigura 100 la %. Da stresul poate fi o cauza a intarzierii menstruatiei. La fel si daca urmezi o dieta mai stricta sau iei unele medicamente. Si raceala sau gripa si unele infectii pot influenta ciclul menstrual. Numai bine