| gabytza_7109 a întrebat:

Buna am fost la ginecolog mi-am facut analize si mi-a dat anticonceptionale artizia, j trebuie sa le incep de azi ca azi mi-a si venit. si vineri ma duc la un majorat, daca iau anticonceptionalele se poate bea alcool?

Răspuns Câştigător
| xxxname a răspuns:

Esti ginecolog, si nu stii? tongue
Bine, aici e TPU, si treebuie sa dam doar raspunsuri, si intrebari big grin
Dar parerea mea este ca nu e nimic daca bei alcool, caci anticeptionalele nu sunt antibiotice...winking

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti bea moderat alcool pe tot parcursul administrarii contarceptivelor (asta inseamna 50-70 de ml de alcool tare sau 1-2 pahare de vin).

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Depinde cat alcoo ca daca bei vreo 30 de pahare iti dau seama ca e grav bea si tu 1-3 pahare de vin sau de altceva dar nu mutl