| dydyyyy a întrebat:

am fost la un control ginecologic de rutina.am intrebat si ce anticonceptionale mi s-ar potrivi.doctora mi-a recomandat marvelon dar nu inainte sa fac niste analize ma rog.intrebarea mea este daca sunt sigure si dupa cat timp dupa ce le iau pot sa intretin relatii sexuale neprotejate?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Anticonceptionalele au rolul sa te apere de orice sarcina nedorita,o spune numele lor.
Medicul tau iti va explica in ce fel le vei lua si vei intelege singura cand vei putea face sex in conditii de siguranta, dar nu uita ca te feresc doar de o posibila sarcina, nu si de o BTS.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Sincer, eu nu stiu. Dar pot sa iti spun sora mea ia numai marvelon.La inceput a avut niste depresii foarte, foarte naspa.Plangea din orice, se enerva imediat, ...Acum totul e ok happy.Nu stiu ce sa zic.