| Elena056743 a întrebat:

Bună,am și eu o problemă..acum 1 lună și jumătate mi-am început viața sexuală cu prietenul meu și au început să apară complicații. Prietenul meu nefiind foarte dotat din spusele lui,mie nu mi se pare că e adevărat. În timp,vaginul meu s-a lărgit destul de mult,intervenind neplăceri între noi în timpul actului sexual.(țin să menționez că mă ud în exces, dar plăcerea nu e pe măsură..pe scurt, atât el cât nici eu nu prea mai simțim nimic) Vă rog ajutați-mă cu un sfat sau ceva... Acord fundă!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Vaginul e un manșon musculos. Dacă lași mușchii ăia flasci, e firesc pentru partenerul tău să nu simtă mare lucru, mai ales în condițiile unei lubrifieri abundente (și pe deasupra, a unui penis cam subțirel).
Încearcă niște exerciții Kegel - chiar funcționează, doar că durează o vreme până apar primele rezultate.
O altă variantă ar fi apelarea la diverse ajutoare - jucării erotice, poziții noi, masturbare reciprocă etc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In asemenea situatii se recomanda schimbarea partenerului cu altul care stie ce sa faca si are si cu ce! Daca "neplacerea" persista, atunci trebuie sa ajungi si la medic.

| sofisis a răspuns:

Intr-o luna jumate de sex vaginul tau nu are cum sa se largeasca.
Cel mai probabil iubitul tau intr-adevar nu este foarte dotat si in momentul in care tu te si uzi foarte mult, practic senzatia de frecare dintre voi nu se mai simte. Ar putea sa incerce noi tehnici prin care sa iti stimuleze peretii vaginului, cerculete, miscari mai ample...un simplu du-te, vino la cei care nu au un "instrument" de lucru foarte mare ..nu prea are efect. Bine, la nici un barbat nu strica niste tehnici diversificate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati mai multe pozitii. Incearca prima oara pe la spate, unghiul de penetrare e mai mare.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu simti placere pentru ca nu stie ce sa faca cu tine.Incercati alte pozitii, sa se joace cu pasarica ta in timp ce ti-o da bine si hard si dupa aia nu vei mai fi nevoita sa scrii pe TPU.

| Mihai123211 a răspuns:

Daca dupa 1 luna si jumtate zici ca te-ai largit dar dupa ce nasti? el sigur o are foarte subtire si normal ca nu simti nimic. spre exemplu degeaba o are de 20 daca e subtire cat un pix