| Csjfndndjekekk a întrebat:

Buna...am incercat sa fac sex cu iubitul meu..eram excitata dar tot imi era frică, dar l-am lăsat să îmi bage mai întâi două degete ca să văd cum se simte,i-am zis ca e ok si si-a băgat chestia aia, am zis ca mor..nu stiam cum sa il opresc mai repede, urlam din toți plămânii si pana la urma s-a oprit... vreun sfat ca să nu imi mai fie asa frica si sa nu mai simt atâta durere?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de... varsta ta. Depinde daca esti virgina. Dupa descriere, asa pare. Si se pare ca ai o varsta inaintata, peste 30. Pentru ca in timp, himenul isi pierde elasticitatea, si odata cu trecerea anilor devine rigid, ceea ce provoaca dureri serioase la primul/primele act sexual. Se zice ca la 45 de ani penetrarea ar fi imposibila. Asta o stiu de la un medic, si a fost bine ca am stiut-o cand am fost prima oara cu sotia mea.
Ce puteti face? Folositi un lubrifiant intim. Se gaseste la farmacii, sau in unele supermarketuri. Eu pentru sotia mea am mers intii la farmacie, dar mi-a fost tare aiurea sa cer lubrifiant intim, si m-au scapat supermarketurile, printre alte produse, cea de la casa nu a vazut ce e happy.
Daca nu merge nici cu lubrifiant, atunci e necesara o vizita la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa PRELUDIULUI face sexul dureros si imposibil de suportat.
Eu spun s amai amantai cativa ani sexul pentru ca sunteti mult prea mici ca sa stiti ce-i ala prelidu cand si cum s eface, ca fata sa fie relaxata, umezita, excitata la maxim, ajungand sa faca sex fara stres si durere.

| sierra1 a răspuns:

"si-a băgat chestia aia(?!)... sfat ca să nu imi mai fie asa frica"

exersezi mai des

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum zice și sierra1, exercițiu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sexul nu se face mecanic, cu frica de "chestia aia".
Daca nu ai pic de libidou si nu te exciti deloc inainte de "chestia aia", nu are cum sa fie bine.
Fa sex cand ai pofta de asa ceva. Si lasa sa-ti bage "chestia aia" doar barbatii care te fac sa vrei chestia aia.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic sa te dezvirgineze cu bisturiul. Serios, unele femei nu pot fi dezvirginate altfel.

| SilentRain a răspuns:

Nu știi mai nimic despre sex, ba mai mult nici nu poți asumă cuvântul "penis " in scris și totuși vrei sa ți-o tragi...
Eu zic sa stai cuminte și să te educi puțin și tu și iubitul tau

| cristinabab a răspuns:

Sa fii mai relaxata. pentru inceput spune-i iubitului tau doar sa se atinga de tine, fara sa o bage, sa te ia mai incet