| Ctmfresh28 a întrebat:

Buna am intalnit o fata,am stat de vorba, i-am cerut id de mess, mi l-a dat si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si a spus sa ne mai cunoastem...Ca sa o i-au cu usurelul dupa cateva zile i-am cerut numarul de telefon pe mess ca sa mai vorbim, si mi-a spsu ca vorbim pe mess. Oare daca mai insist va crede ca o plac cu adevarat sau ca sunt un obsedat?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Nu mai insista cu numarul de telefon. Cand mai vorbiti, cheam-o afara la o plimbare in parc. Va plimbati,vorbiti, poate stati pe o banca. Daca accepta, bine. Daca nu, te nu panica. Poate e doar timida, nu inseamna neaparat ca nu te place. Dar mai las-o si pe ea sa te bage in seama ca sa iti dai intr-adevar seama daca vrea sau nu ceva de la tine. De exemplu: pe mess nu mai intra tu pe ea, pune-ti eventual un status "ma plictisad" sau pui o melodie sau un video funny cu un ras sau nu stiu. absolut orice ce i-ar putea deschide "pofta" de vorbit.
Daca nu te baga nici in seama pe mess si nici nu vrea sa iesiti, nu mai are rost, las-o in pace. Daca va vrea la un moment dat ceva de la tine, te anunta ea.

Sper sa te ajute.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca tea refuzat o data e cam clar ca nu te doreste, nu te milogi de ea fi barbat fete mai sunt

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu mai insista si persoana in cauza in mod sigur este o oportunista si chiar daca vei fi cu ea vei constata ca iti pierzi timpul. Id-uri de mess obtii repede, ca si numarul de telefon dar mai greu vei gasi o persoana care sa te placa si sa tina cu adevarat la tine.

| TheBrainiac a răspuns:

Insista, ca nu se intampla nimic. Ce te doare pe tine de ce va crede ea? Tu esti insistent, asa ti-e firea. Nu e nimic rau in a fi insistent. Numai sa fii rabdator. Daca nu accepta o idee, vino cu alta... si tot asa pana va accepta. Insa daca nu vrea si nu vrea de 3-4 ori la rand, inseamna ca fata nu e de tine. Cauta-ti alta!
Succes!

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Nu pune multa presiune pe ea. Asteapta sa va cunoasteti mai bine, sa va obisnuiti unul cu altul, cand va intalniti sa nu fiti ceva in genul ala in care cica sunteti "buni" prieteni si cand sunteti fata in fata sa fi ca si cum habar nu ai avea cine este.
Daca continui asa o sa ajunga sa iti spuna ceva de genul "Zici ca esti maicamea/tata" adica o presezi.
Daca tu chiar o placi vei avea rabdare cu ea.