| secretlove_8911 a întrebat:

am multe de zis, deci sa incepem:in clasa 6a un baiat cu 2 ani mai mare ca mine mi-a cerut prietenia, iar eu am refuzat. dupa 1 an adica acum in clasa 7a mi-a aflat adresa de mess am vb, mi-a spus ca ma iubeste dar eu i-am spus ca nu vreau si ca nu-l vad ca pe un iubit. el nu prea e frumos, deci nu ma prea ma interesa. dar acum cred ca imi place de prietenul lui, Marian, care are u totul un alt temperament, un nebun, dar in sensul bun.cum as putea sa uit pe Marian pentru ca el nu a vb in viata lui cu mine si nici eu cu el...cred ca asta nu se poate numi dragoste ci doar obsesie. dar totusi, colegii mei nu stiu de unde au aflat dar au aflat, si acum ma tachineaza.
1.cum il pot uita pe Marian?
2.cum imi pot convinge colegii ca nu imi place de el?
>funditabig grin

Răspuns Câştigător
| ViViAnALaNa a răspuns:

1)Ca sa-l uiti pe Marian trebuie sa iti spui in gand:Nu va fi cu mine niciodata! Si sa cauti pe altcineva.
2)Iti poti convinge colegii ca nu-ti place de el spunandu-lebig grinaca mi-ar placea de el m-as opune la tachinarile voastre mult mai mult decat acum.(Sa astepti 2-3 zile, nu zi nimic la acele tachinari, iar apoi sa le spui ceea ce ti-am scris)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa uiti de Marian iti bagi mintile in cap ca acel baiat niciodata nu va fi cu tine si ca nu are rost sa iti mananci creierul pentru el si despre lume o sa isi dea seama daca nu se intampla nimic, nu e necesar sa le dai explicatii ci le spui ca nu au voie sa isi bage nasul unde nu le fierbe oala.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Sper sa nu te intorc din drum'' dar dc sa uiti de Marian?confused
incearca sa va imprieteniti happy

| Ioana_3968 a răspuns:

Secretlove,nu iti pot spune cum il poti uita pe Marian.Nu eu hotarasc, ci inima ta.Ar trebui sa-i spui acelui baiat ca nu-l placi pe el, ci pe prietenul lui, Marian.Cum se spune,, Uneori adevarul doare". Cred ca ar trebui sa-ti iei inima-n dinti si sa-i spui lui Marian ca-l placi, indiferent ce va spune.
nu pune la suflet ce spun colegii.Si daca nu ai curajul sa-i spui lui Marian, spune-i celei mai bune prietene sa te ajute.