| ioanaccc a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi/pareri. Deci sunt cu un baiat de 11 luni, ne iubim, dar avem o relatie la distanta. Am trecut prin foarte multe impreuna. Si chiar ne iubim. Faza e ca sufar foarte mult din cauza acestei relatii. Marog, faza e ca, a "aparut" un alt baiat in viata mea. Il plac, si el pe mine, iesim, ne distram, ma simt foarte mine cu el. Suntem doar amici, el a spus ca ar i-ar placea sa fim impreuna. Eu nu stiu ce sa fac... aces baiat este aici langa mine, iubitul meu nu. Si daca vreau sa incerc sa fiu cu el, va trebui sa ma despart de iubit, si nu prea vreau. Si sa umblu cu doi de o data, in nici intr-un caz. Nu stiu ce sa fac, pararei?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Relatiile la distanta oricum nu rezista in timp, alege-l pe cel de al 2-lea

| christinebubu a răspuns:

In primul rand deja poti sa zici ca l-ai tradat sufleteste daca il placi pe celalalt.Gandeste-te daca relatia la distanta are vreo sansa, daca veti putea fi vreodata unul langa altul fara sa existe aceasta separare.Fa treaba asta cat mai repede pentru ca cu cat trece timpul cu atat e mai greu.Ar fi bine daca ai lua decizia definitiva, si sa nu ai vreo surpriza dupa.Succes

| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Chiar daca e o relatie la distanta, sa dai cu piciorul unei relatii care totusi nu e de 1-2luni,nu e asa usor.Eu sunt de parere sa ramai cu iubitul tau daca intr-adevar il iubesti..serios acum, poti iesi cu celalalt oricand in calitate de amici, daca pastreaza limita bunului simt si e constient de faptul ca tu ai deja pe cineva.
Bafta! :*

| sasljllaf a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu prietenul tau despre aceasta problema si daca va iubiti cu adevarat cum zici tu, sigur te va intelege si iti va vrea binele indiferent de situatie.

| h3r a răspuns:

Despartă-te de unul dintre ei. Pardon, de actualul, cel căruia i-ai pus coarne.
Nu eşti responsabilă şi destul de matură pentru a întreţine această relaţie.
Rămâi cu ce ai ales... mai exact noul individ intrat în viaţa ta.

Take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă il iubeai aşa mult pe actualul iubit nici măcar nu te gandeai la celalalt

Răspuns utilizator avertizat
| anne23 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti cu care te vezi cat mai mult impreuna.