| Nextone a întrebat:

Am nevoie de sfaturi!happy Am avut o relatie de 3 ani care s-a terminat de aproximativ o luna, l-am iubit foarte mult si m-a ranit ingrozitor...il cam urasc acum! Aseara insa am iesit cu gasca si este un baiat in gasca pe care eu il plac iar el zicea in masina ca isi cauta o fata cuminte etc...nu ne cunoasteam foarte bine si nu credeam ca am vreo sansa la el, dar in club m-am mai apropiat de el iar in drum spre casa m-a tinut in brate, m-a alintat si ne-am sarutat, nu era nici beat ca nu bause nimic laughing, iar la plecare m-a sarutat si a zis ca mai vorbim. Oare vrea sa fie ceva intre noi? Nu vreau sa il pierd, ce sa fac? El maine are examen la scoala de soferi si e stresat probabil de asta nu m-a cautat sau ceva, nici nu cred ca are numarul meu laughing. Sa mai astept nu?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Normal sa astepti, acum esti la faza la care trebuie sa sufli si in iaurt!
Asteapta calma si nu te ambala prea tare, lasa-l pe el sa faca primii pasi.Tot ce e obtinut prea usor isi pierde valoarea!
Stiu ca ai nevoie de afectiune,stiu ca simti nevoia sa te simti iubita si adorata din nou,dar nu repeta greseli,invata sa astepti si sa nu mai pui suflet,prima,in toate.
Cu alte cuvinte, te sfatuiesc sa zbori la inaltime mai mica de data asta, sa nu te ranesti iar la aterizare.Si,scuza-mi limbajul.
Sa ai grija si sa nu te grabesti!

4 răspunsuri:
| newfcsb17 a răspuns:

Asteapta-l pe el sa faca primul pas, pentru ca vezi ca nu e un tip timid. Apoi daca el te va cauta iar tu il placi puteti incepe relatia! Succes!

| Misterpablo a răspuns:

Buna! Important este ca si el sa mai simta ceva pentru tine,urmatorul meu sfat este unul sincer si scurt,pentru rezolvarea voastra conteaza foarte mult comunicarea, il cunosti de trei ani de zile, deci il cunosti bine.Incearca sa ai o discutie cu el pe tema relatiei voastre,in cazul in care el isi mai doreste relatia dintre voi, evident mergi mai departe dar incearca sa fi atenta la detalii, vezi cum se comporta etc. etc. Oricum era bine sa specifici si motivul despartarii.Multa bafta si capul sus.

| Alexaia a răspuns:

Afla numarul lui de telefon si dai un bip sau un mesaj. Mai vb cu el un pic si apoi asteapta. Daca vrei sa mai vb pe asteasta tema maningalexa@yahoo.com este idul meu.

| Alexaia a răspuns:

Trimite-i un mesaj sau da-i un bip. Si apoi poti sa mai astepti sa mai faca si el pas. Daca vrei sa vb mai mult pe aceasta tema baga idul meu maningalexa@yahoo.com