| byanka32 a întrebat:

Am nevoie de un sfat acum patru zile prietenul meu m-a parasit din senis spunandu-mi ca bunica sa nu il mai lasa sa fie cu mine din cauza cu nu mai invata si are note dezastruase,daca nu o face va veni la scoala sa vorbeasca cu profesorii,asta nu am inteles ce treaba are bunica sa? daca mama,tatal erau de acord? Nea-m si intalnit au spus ca sunt o fata educata etc. ( stiti voi ) asa ca m-a parasit, insa ieri am vorbit cu mama lui si mi-a spus ca nu stie nimic despre aceasta problema si ca nu este adevarat ( faza cu bunica lui ), deci amandoua ne-am gandit ca m-a mintit.....ma doare foarte tare deoarece cu el am trait clipe minunate mai ales de ziua mea...o plimbare lunga, o cina romantica, un film.a fost perfect... si nu stiu motivul despartirii..adica vineri ne intelegeam de minune si luni m-a parasit ( din cauza lu bunicasa cica), iar astazi am facut o activitate cu psihologul doar 10 elevi ( cei care au avut parintii pelcati in strainatate ) a fost vorba despre emotii....la care eu ia-m spus : - Uneori simt o tristete mare incat nu pot sa-mi stapanesc lacrimile si o dezamagire interioara......la care bineinteles mi-au dat lacrimile...iar ea a spus ca trebuie sa vorbim in particular despre aceasta problema.Eu ce sa fac? sa ii spun despre preitenul meu? adica voua cum vi se pare? o chestie banala ..totusi am nevoie de un sfat psihologic, credeti ca e o idee buna sa vb cu ea despre asta? sa ii spun sentimentele mele, si durerile? chiar daca am doar 13 anI...( va rog nu criticati fiecare se indragosteste nu mai conteaza varsta acum )

Răspuns Câştigător
| Andreutza184 a răspuns:

Pai...since? Stiu cum e.Mai bine i-ai spune ce simti psigologului, dar fi atenta sa nu ii zici numele lui.Si cu faza cu bunica...cred ca a fost doar un pretext sa se desparta de tine, dar arata-i ca ai trecut mai departe, chiar daca nu e asa.Nu ii arata ca esti trista sau disperata dupa el, asta le place baietilor sa vada:cum fetele sufera dupa el.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa iti mananci nervii pe o relatie copilareasca acum, mai intai scoala apoi la majorat iti cauti unul potrivit cum crezi ca ti se adapteaza nevoilor tale.

| Allex7 a răspuns:

Nu conteaza ca ai 13 ani, conteaza ca iubesti cu *adevarat* ma bucura faptul ca mai sunt persoane care pun suflet. Daca te iubea asa mult ar fi trecut munti si ape stiind ca va ajunge la tine, imi pare rau.

| Rebecca009 a răspuns:

La 13 ani relatiile tin mai putin decat o baterie de telefon

| alecsalecs a răspuns:

Probabil vroia sa te paraseasca si nustia cum! Nu poti lua legatura cu bunica lui?
Da ar fi bine sa vorbesti tot ce ai pe suflet si sa te descarci cu psihologul clasei@@ ok!

| Волк a răspuns:

Salut
dupa parerea mea, este o problema delicata
daca o sa ii spui psihologului, pe de o parte o sa te descarci dar pe de o alta parte ea o sa socoata de cuviinta ca trebu sa vb cu parinti tai ...si mai departe se poate totul sa se termnine rau pentru tine...(ma refer la un rezultat neplacut) dar ce se refera la prietenul tau eu cred ca el tea mintin, asta a fost o mincina pentru a nu iti face rau, oricum nimeni nu iubeste sa se desparta dureros. Si crede-ma ca el a fost de cineva sfatuit sa faca asta, sau deja este prea tinar pentru o relatie adevarata, si pur si simplu a decis ca ii ajunge
" in orice caz, vorbeste cu el, si fii mai presus de mintalitetul lui, arata-i ca gindesti mai superior "

succes

| AndreeaDiana0412 a răspuns:

Poate ar trebui, poate n-ar trebui. Depinde si de tine; daca chiar vrei un raspuns in legatura cu ce ti-a spus prietenul tau (acum fostul) sfatul meu e sa-i spui. Daca nu, incearca sa vorbesti despre asta chiar cu el. Si daca te hotarasti sa-i spui psihologului, dupa aceea ai sa vezi ca o sa te simti mult mai bine. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Mocanu_Camelia_1997 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui totusi sa vorbesti cu psicoloaga pentru ca ar putea sa te ajute sa uiti de prietenul tau si cred, ca ai putea sa te simti totusi mai bine. Deci eu totusi cred ca DA ar trebui dar chiar si asa faci cum vreiwinking. Mult noroc