| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi stapanesc lacrimile? nu pot. voi ce faceti?

16 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

1. Din ce cauza plangi?
2. Daca iti vine sa plangi, plangi. NU cred ca e bine sa incerci sa ti le stapanesti. Plangi cat simti ca e nevoie si apoi te linistesti si va fi mai bine.

| petrica1111 a răspuns:

Da-le drumul, nu trebuie sa tii in tine. Daca ai vreo problema vorbete cu cineva chiar daca iti vine sa plangi.

| boogdan91 a răspuns:

Noi fumam iarba.

| trafikantu a răspuns:

Imi musc limba, cu gura inchisa, sa nu vada nimeni. la fel si cand vreau sa stranut.

| LiK3 a răspuns:

Ma gandesc la un lco fericit

| negru30 a răspuns:

Oamenii care nu au lacrimi nu sunt oameni

| negru30 a răspuns:

Nu ai voie sa plangi din orice - Doamne iarta-me - stapaneste-te - plangi cand paharul a dat pe afara - si pe urma gandeste - foloseste mintea - oamenilor le face placere sa te vada ca suferi

| kindness a răspuns (pentru negru30):

Stiu ca le face placere. tocmai de aceea vreau sa invat sa ma stapanesc, sa nu le mai dau satisfactie. multumesc pentru sfat!

| negru30 a răspuns (pentru kindness):

Timpul le rezolva pe toate - putina rabdare atat iti trebuie

| gabytz18 a răspuns:

Te concentrezi pe ce simtiwinking

| byaanca a răspuns:

Pai, incearca sa te uiti atent intr-un loc, iar apoi, cand esti sigura ca ai un punct fix, incearca sa te concentrezi indeajuns cat pentru a face ca toata imagine din fata ta sa fie in ceata, iar dupa aceea, poti privi normal si lacrimile dispar. Asa mi s-a intamplat si mie pe clasa a 3 cand imi era frica de profesora, eram int-o discutie cu ea, era si mama mea acolo dar si colegiii mei, si mie imi venea sa plang, dar am facut asa cum ti-am sugerat si tie si a functionat, daca nu merge asa incearca sa iti maresti ochii sau sau sa sufli catre ei. Succes!

| BlackFuneral a răspuns:

Gandeste la ceva frumos atunci cand iti vine sa planzii
de ex:gandeste-te la un baiat de care iti place.
o sa mearga. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerci sa te stapanesti, ai mai multa incredere in tine, poate ca esti o fire mai sensibila fi optimista si incearca sa nu versi nicio lacrima.

| suscitaresubjugaintermitent a răspuns:

Incearca sa te incarci cu energie pozitiva, adica nu mai asculta ofurile celorlalti din jur pentru ca te incarci cu energie negativa.Te rog sa incerci! Ma refer strict la amicitie, deoarece in genere prietenii pe care tu ii consideri onesti si deschisi cu tine pot fi in acelasi timp si verosi.Ia aminte ce-am spus draga mea.

| burgara a răspuns:

Am vazut pe un site pshihologic ca daca te strangi de degeti iti inceteaza lacrimile