| daxxy a întrebat:

Am nevoie de un sfat, am 16 ani jumate si inca nu m`am epilat pe mainilaughing deoarece am parul blondbig grin si nu se vede foarte rau dar aucm vreau sa ma fac si pentru prima data nu stiu cu cebig grin cu aparatul probabil ca ma va durea foarte tare pentru ca parul este maricellaughing crema vi se pare ok? dau funditabig grin [scuze d categorie]

Răspuns Câştigător
| ForEver_2956 a răspuns:

Hey! si al meu este blod.dar daca zici ca nu se vede asa rau eu zic sa nu ti-l dai.ca apoi o sa-ti creasca negru si o sa se indeseasca si o sa vina urat, ca la barbati!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e aparat epilator are diferite functii de taiere (alegi o lama mai apropiata pentru par si vezi care nu te doare aia o folosesti.)

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Crema nu este bună, mai ales că este prima dată când te faci. Nu o să se ia părul şi probabil te vei alege şi cu o iritaţie urâtă.Te sfătuiesc să te duci la un salon şi să te iei cu ceară. Costă în jur de 20-30 lei (pe ambele mâini). Dar dacă spui că nu se vede foarte rău, mai bine stai liniştită.
Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| IubesteEa a răspuns:

Eu m-am dat cu lama de ras logic si nu doare te gadila daca dai cu aparatul o sa te doara si cu crema depinde ce crema funda pls?

| iulia_7948 a răspuns:

Cu crema e ca si cum ai da cu lama. se va face foarte urat, va creste mai negru si mai gros. poti da cu lama in prima faza, iar dupa 2 3 zile baga aparatul de epilat, s ail smulga din radacini. parul creste cel mai mult in primele zile, apoi o ia mai incet. dupa ce te faci pe maini cu aparatul electric, va trebui s ate faci constant, nu lasa sa creasca prea mult, pentru ca va fi dureros.

| CryStAll_7863 a răspuns:

Ti se face negru! daca vrei neaparat si neaparat du-te la coafor sa-ti spuna alea.

| onlyketoops a răspuns:

O sa ti se faca o padure pe brate! C naiba ti-a venit!? Mai bine decoloreaza-l sau vopsestel!

| TheCrewStyle a răspuns:

Daca incerci lama sau crema, o sa ajungi o maimuta in cativa ani. O sa ai parul mai des ca in cap ceea ce sigur nu ti-ar placea.
Iti recomand sa il lasi acolo daca spui ca nu e chiar vizibil, sau sa folosesti ceara daca chiar tii mortis sa scapi de el happy
Daca te epilezi cu lama/crema in cateva zile creste la loc
In schimb, cu ceara o sa apara dupa cel putin o luna.