| Bubulina08 a întrebat:

Hei TPU am nevoie de ajutor m-am epilat pe maini cu lama si vreau sa-mi creasca parul mai incet si sa nu fie tepos nu imi place sa ma fac cu aparatul ca doare ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la salon, este cel mai indicat.
P.s.: babuța, la frumusețe suferă!
Pa, pa.

| zdrangoi a răspuns:

Exista crema epilatoare, nu trebuie sa te chinui cu lama :
http://www.eva.ro/......-1055.html

| Iubibilăă a răspuns:

Cu lama nu e bine, cu banda epilatoare da!
Pa, pa.

| ShadowGhost a răspuns:

Heyhappy.Parerea mea este sa folosesti ori crema depilatoare ori ceara.Ai facut rau ca ai inceput sa te epilezi pe maini, mai ales cu lama.Lama indeseste! Ar trebui sa te epilezi zi de zi, zi de zi, daca vrei cu lama, iar cu timpul te vei epila de 2, 3 ori pe zi.Cu timpul se duce singur, si oricum, nu cred ca arata-i ca Yetti ca sa te epilezi pe maini.

| Mesesan_Amelina_2000 a răspuns:

Cu ceara e cel mai indicat benzi epilatorii.

| sanovita a răspuns:

Foloseste ceara de albine, creste mai rar, te tine si aproape 2 luni, nu creste negru si e chiar foarte finut. Eu de multi ani o folosesc si sunt foarte multumita de ceara, la inceput o sa te doara putin pana cand pielea ta se obisnuieste iar dupa aceea o sa fie o adevarata placere sa te epilezi cu ceara, pentru frumusete trebuie sa suferim putin, nu?
Ai grija de tine si multa sanatate!

| sel0gom a răspuns:

Lasa-l sa creasca si epileazal cu crema s-au ceara. sper ca te-am ajutat