| Lexy ♥ a întrebat:

am nevoie de un sfat din partea voastra, sunt cu prietenul meu de 3 ani si in ultimele 2 luni nu prea ne mai intelegem, adica el e mai mult nervos cum ne certam putin zice sa ne despartim. Dupa care tot el ma cauta sa ne impacam, pana acum ne-am inteles foarte bine, numai ca de la un timp ceva parca nu mai merge. Am discutat cu el si el mi-a spus ca nici el nu stie ce se petrece cu el si ca nu se mai recunoaste, ca are si unele probleme in familie, si ca nu stie ce se intampla cu noi 2 dar nu mai suntem la fel de apropiati ca inainte si ca el mai tine la mine.As vrea sa fac intr-un fel sa nu ajungem la despartire dar cum? I-am spus ca nici eu nu ma mai simt asa bine pentru ca nu imi mai da asa de multa atentie, si parca mai rau ne indepartam unul de altul. L-am intrebat ce facem in situatia de fata si mi-a spus ca ramanem impreuna ca lucrurile acestea se intampla in majoritatea cuplurilor si ca poate ne revenim cu trecerea timpului.Eu nu as vrea sa ne despartim dar ce as putea face pentru al scoate si pe el din starea asta si de a ne simti la fel de bine ca inainte? Sa incerc sa ma comport altfel? Ms, funda happy

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, momente grele sunt in orice relatie de cuplu, dar parerea mea este sa nu fortezi lucrurile si sa nu accepti sa fii umilita. Daca el nu gasesti o explicatie pentru starea lui, si mai ales nu accepta ajutorul tau atunci te intreb pe tine la ce folos te ``tine `` langa el. Sa te supere si sa te umileasca? Arata-i ca-i esti alaturi, dar nu te lasa calcata in picioare. Pa

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fiecare trece prin perioade mai grele si e de inteles.In orice cuplu exista astfel de momente dar daca va iubiti sigur ve-ti depasi aceasta situatie impreuna.Fi alaturi de el, intelege-l si pe el, incearca sa aduci ceva nou in relatie, sa faceti diferite activitati noi impreuna, da-i sfaturi cand are nevoie, sa stie ca se poate baza pe tine, nu il cicali si cand vezi ca se enerveaza si spune anumite chestii care mai tarziu le regreta, daca face asa, lasa-l in pace sa se linisteasca, apoi asteapta sa se calmeze apele intre voi.NU pune paie pe foc, daca vezi ca are o stare de dispozitie mai proasta, incearca sa fii mereu alaturi de el ca el sa vada ca il iubesti si ca iti pasa de relatie. Poate daca a-ti merge intr-o excursie sau undeva numai voi 2, sa lasati toate grijile deoparte, poate ar fi mai bine, bafta!

| AdRyAnA3 a răspuns:

Discuta cu el si intreaba-l ce probleme are. Intre voi nu trebuie sa existe secrete. Incearca sa-l ajuti daca are nevoie.