| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema cam mare, sunt impreuna cu o tipa de 3 ani si o iubesc cu adevarat, vine ziua ei luna viitoare si as vrea sa o cer de sotie si nu stiu daca nu o sa ma creada nebun...

ps. am 20 de ani, ea face 18.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Logoditiva si faceti nunta peste 2 ani:X

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Felicitari!
O sa te creada nebun, dupa ea. Daca tu vrei sa faci acest pas fa-l cu incredere. Daca te iubeste la fel v-a accepta.Cred ca indicat ar fi ca inainte sa -i spui ei sa vorbesti cu parintii tai si ai ei.Mult succes!

| Marius2011 a răspuns:

Cam tinerei dar merge si asa, pai fi atent ca o sa inghete cateva secunde sau o sa inceapa sa planga de la emotie daca esti destept nu te apuci so sufoci. cu cuvinte esti bine, respire aaaaaaaaa respiraaaaa, stai frumos in fata iei si i spui dar calm si i zici cu delicatete nu badaran adica : tu vreau sa fi sotia mea clar? rolling on the floor

| Michell_7762 a răspuns:

Da! te va crede nebun! De ce vrei sa te casatoresti la anii tai? esti destul de matur ca sa renunti la fete, disco, iesiri cu amici? Toate astea iti vor lipsi in momentul casatoriei.Casatoria pune limite din toate punctele de vedere.Va exista ea si numai ea,vor venii copii (care in ziua de astazi nu sunt usor de intretinut),vei deveni om ce casa vrei sa iti mai spun? Eu spun sa te mai gandesti ca asta nu este un cadou.II poti da un inel de logdna dar si asta este prea devreme (este un compromis).Du-te si fa o facultate incearca si fa-ti o cariere,vei cunoaste lume noua, iar la final daca mai sunteti impreuna cere-o de sotie, dar asta peste 4 -5 ani.Este o copila si te va refuza iar tu vei ramane cu o mare dezamagire.De aceea iti spun nu o fa ca o vei ura daca vei fi refuzat si se termina povestea voastra.Cauta alt cadou.Asteapta momentul potrivit.Mai copilareste ca ai sa ai timp de "da sa traiti", ca asa este in casatorie, o raspundere uriasa.bafta

| Deyu_4766 a răspuns:

straight face nebun. poate un pic.dar ce o sa zica maiksa?laughing ca la 18 ani se marita? mai las-o sa faca si ea 20 de ani si dupa aia chiar la 25.sau mai mult nu asa repede ink e copil neamulewinking ce e in capu vostru ma?

| ThyNnOotSa a răspuns:

Eu zic sa nu te pripesti, sunteti inca foarte tineri, aveti o viata inainte, daca o fi sa fiti impreuna si peste ani, si toate sunt bune si frumoase, atunci se merita sa o iei de sotie, in ziua de azi nu te mai leaga un act.un simplu gest de a-i cere sa-ti fie logodnica daca esti atat de determinat va fi de ajuns (ps:inelu sa aiba un diamant mareeee, fetelor le plac chestiile de genu) si multa bafta :*winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine, daca la cei 20 de ani ai tai deja ai un serviciu stabil si bine platit cu care va puteti intretine. In cel mai rau caz o sa-ti spuna ca-i prea devreme si sa mai vrea o amanare, are totusi 18 ani.

| kandydolls a răspuns:

Mai greu sa accepte la varsta asat mai bine va logoditihappy