| anonim_4396 a întrebat:

Am postat acum o luna o intrebare si anume aceasta "Buna, am o dilema cam mare, sunt impreuna cu o tipa de 3 ani si o iubesc cu adevarat, vine ziua ei luna viitoare si as vrea sa o cer de sotie si nu stiu daca nu o sa ma creada nebun...
ps. am 20 de ani, ea face 18."
Ei bine, am facut pasul asta, am cerut-o de sotie, a acceptat (spre mirarea mea) dar acum se comporta cam ciudat de ceva vreme, adica e mereu prea atenta si chestii de genu. adica inainte se mai ducea fara mine in anumite locuri sau cu prietenii si acum ma intreaba mereu daca merg cu ea si sincer nu prea inteleg cat de normal e. multumesc anticipat pentru sfaturi si sper ca fetele sa ma lamureasca putin.

Răspuns Câştigător
| Negative a răspuns:

Ma nu mai ziceti de tineri, ca la 18 ani tata avea nu stiu cate neveste in palmareslaughing) in fine, ea se comporta asa pentru ca te vede altfel...mai iubitor,mai altfel ma intelegi? Inainte posibil sa fi avut indoieli ca poate o inseli ca nu stiu ce,acum daca ai ceruto de sotie iti dai seama ca nu mai are nicio indoiala si te iubeste mai mult, deci rvea sa fie mai mult cu tine, cat de mult posibil...Sa aveti o casnicie fericita, si de ce nu, umpleti toata curtea[sau mrg.blocu] cu puradei!happy

8 răspunsuri:
| gabriella85 a răspuns:

Cred ca isi ia in serios rolul de viitoare sotie, nu cred ca este ceva dubios la mijoc.atata timp cat ea nu protesteaza impotriva acestui lucru... unde e problema?

| MiK3L a răspuns:

Si pe mine sa ma inviti la nuntaaa! laughing

| Ðÿdy a răspuns:

Salut! Se comporta asa pentru. ca acum daca ai ceruto in casatorie este un pas MARE pentru ea.
Si, asa tineri? Pfff

| ana_2324 a răspuns:

Pai intr-o casnicie la inceput sunt uniti stau mereu impreunamsi fac totul impreuna si iau decizi impreuna deci
fundita?

| Gripa a răspuns:

Las', ca va veni si vremea cand o sa vrei sa te intrebe sa mergi cu ea si...din parti.

| InnocentLoovee a răspuns:

Pai e normal ca te cheama sa stai mai mult cu ea, deoarece totusi, ai cerut-o de sotie.si, ai facut-o sa te vada altfel, mai bun.totusi, sa va casatoriti asa tineri? la 18 ani? pff, devreme.

| anonim230 a răspuns:

Nu a zis nimeni ca fac nunta maine, poimaine, mai asteptam vreo 2 ani. si nu e vorba ca ma deranjeaza ca se comporta asa, doar ca e putin cam prea brusc si mereu am luat decizii impreuna, doar ca pur si simplu nu vreau sa gresesc cumva. si toata lumea zice ca asa tineri, dar vreau sa stiu ca e langa mine si ca nu o pierd.

| JustMee_9596 a răspuns:

Buna! se comporta asa cu tine deoarece dragostea ei a crescut mai mult atunci cand ia-i dovedit ca o iubesti carand-o in casatorie.Nu e motiv de ingrijorare si mult noroc de acum inintewinking