| Biancaanais1987 a întrebat:

Buna am o întrebare dau funda dar va rog ajutati-ma! Eu in urma cu câteva saptamâni am facut sex neprotejat. Pe 25 Martie trebuia sa imi vina ciclul dar nu mia venit. Ieri mi-am luat un test de sarcina si mi-a dat răspunsul negativ. Nici astăzi nu mi-a venit deloc si nu am nici dureri. Credeți ca sunt însărcinată?

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Daca au trecut 3 saptamani de la ultimul contact sexual, si ai folosit corect testul, iti intarzie din diverse alte motive.

Pentru o mai mare siguranta si liniste, mai repeta odata testul, la prima urina de dimineata, daca este tot negativ, nu ar fi cazul sa iti faci griji, testele respective au o marja de credibilitate ridicata.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu putem sti daca esti insarcinata, va trebui sa mai astepti. testul de sarcina nu are nici o valoare, considera ca nu l-ai facut. Primul test de sarcina concludent se poate face abia pe 2 dimineata din prima urina sau pe 5 din urina de peste zi. pana atunci, stai cumintica, dormi suficient, mananca sanatos si asteapta.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila cand ai facut sex neprotejat, este posibil sa fi ramas gravida.