| anamariagrigore a întrebat:

Buna,am o intrebare foarte serioasa,trebuie sa merg sa fac o ecografie abdominala si una genitala, mama stie ca sunt virgina si am auzit ca exista un fel de ecografie prin care se introduce ceva in vagin dar nu cred ca este aceea deoarece stie ca sunt virgina si va rog imi spuneti daca se poate vedea ca numai sunt virgina la aceste ecografii? nu as vrea sa afle... si nu acesta este scopul.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Când te duci la ginecolog îi SPUI că eşti VIRGINĂ, nu te "verifică" acolo "jos" să vadă dacă e cum zici tu - decât DACĂ e şi mama ta cu tine şi dânsa CERE să "verifice" acest lucru!

Deci, ar fi PREFERABIL să mergi FĂRĂ mama la ginecolog, dacă nu vrei să afle că nu mai eşti virgină!

Apoi, ginecologul NU are de unde să ştie cum te-ai dezvirginat, el vede DOAR că nu mai eşti virgină - nu poate spune dacă ai făcut sex sau dacă te-ai masturbat!

Dacă ginecologului îi zici că eşti virgină, NU-ţi mai face ecografie vaginală, ci DOAR ecografie ovariană ( ca să verifice starea ovarelor + uterului + trompelor uterine )!

Ecografia de care zici tu este o ecografie vaginală/transvaginală/intravaginală.

La ecografia abdominală şi la cea ovariană, NU se vede că nu eşti virgină!

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

La ecografie nu are cum sa vada daca mai esti gravida, in schimb daca doctorita stie ca nu mai esti virgina(si va trebui sa-i spui) iti poate face ecografie transvaginala(cea prin care se introduce un tuub in vagin) si atunci mama ta va sti ca nu esti virgina (daca ai fi nu ar putea sa-ti faca). Asta e in cazul in care mergi la ginecolog pentru ecografie. P.S. mama ta va fi in cabinet?

Răspuns utilizator avertizat
| bibicaaa a răspuns:

Se vede si la ecografia abdominala faptul ca ai uterul marit ceea ce este posibil in urma unei relatii sexualewinking. Stiu asta de la o colega de-a mea care a facut ecografie abdominala nestiind ca se vede si a patit-ohappy.

| anamariagrigore explică:

Chestia e ca nu am intretinut niciodata relatii sexuale.M-am dezvirginat printr-o prostie si nici nu am simtit nimic.Mi-a curs putin sange dar nici nu mi-a curs aproape. nici nu stiu cum sa explic