| Adriana294 a întrebat:

Buna am o intrebare inainte de menstruatie am o sangerare care ar fi cauza si in toata luna am dereglari menstruale in luna iulie am avut ciclu pe 9 si in august pe 1 un sfat va rog

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca modul de prezentare a intrebarii este ambiguu, lapidar si incert, din acest motiv orice incercare de a se formula un raspuns catusi de cat corect, devine practic imposibil de realizat. Nici in privinta acelei sangerari inexplicabile NU se poate da si/sau formula un raspuns si din acest motiv este indicat sa te preziti la o consultatie ginecologica, fiindca medicul iti va explica si ceare ar fi pasii necesari de a fi parcursi pentru a ti se regla ciclul menstrual care se pare ca prezinta dereglari majore. Multa sanatate!

| NumeUtilizatorUtilizator2019 a răspuns:

Este normal sa nu fie regulat, dar daca este ceva foarte neinregula, poti sa vizitezi un doctor ca sa fii sigura