| Adriana294 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare in 27 mi-a venit o sangerare rozalie inaintea menstruatiei dar menstruatie trebuie sa vina doar in 30. Mentionez ca am dureri de burta si de sani si eu de obicei am dereglari la ciclu, ce poate fi? Un sfat va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar o anomalie a ciclului tau, acea sangerare rozalie nu anunta nimic, sangerarea la nidatie e de culoare maro inchis si ca si cantitate doar cateva picaturi in 3 zile maxim.

| Laura927 a răspuns:

Pai au trecut cele 2 saptamani de la ultimul contact, ca sa iti faci testul?

| gabriielaaa a răspuns:

Ultimul contact, durerile de sani is specifice sarcini fa-ti un test pote nu-i asa dar dupa mine finca la prima sarcina am patit la fel da sanatate

| Adriana294 explică (pentru gabriielaaa):

Ultimu contact in 11 aprilie am facut un test acum 3 zile a iesit negativ

| gabriielaaa a răspuns (pentru Adriana294):

Mai incearca unu si de iese negativ e doar o intarziere si o crestere a sanilor

| Adriana294 explică (pentru gabriielaaa):

Trebuia sa vina in 30 dar si in 27 aventi o sangerare rozalie si doar ma dor sani cand aveam ciclu aveam niste dureri ingrozitoare de burta

| gabriielaaa a răspuns (pentru Adriana294):

Mergi la genecolog e mai indicat poate fii ceva mai serios si o consultatie e mai bine decat sa stai asa si sa ajungi in situatii mai grava posibil chist si nu recomad sa stai acasa asa