| Mariana155 a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti: sa zicem ca aveti o prietena pe care o iubiti cu adevarat, daca vedeti o gramada de alte fete mai frumoase si mai bune decat ea nu va atrage mai putin prietena voastra sau nu incepeti sa o iubiti mai putin si sa va axati pe celelalte mai frumoase saau nu sunteti tentati sa intrati in vorba cu ele?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu as fi tentat sa intru in vorba cu ele dar la ce servici o sa am nici pe prietena mea nu o pot tine langa mine si trebuie sa ma despart de ea.

| AndreiGabi a răspuns:

Sau. Iubind cu adevarat am transformat-o pe ea in cea mai frumoasa fata. Poate ochii aluneca uneori dar cand ii inchizi, nu te gandesti la o alta. Sau.

| Wihox a răspuns:

Cand iubesti e ca si cum ai alta pereche de ochi. Vezi fata ca si cum e cea mai frumoasa. Nu inteleg de ce, doar asta se intampla si in plus nu iti mai sta capul la alte fete.

| SkyPilot a răspuns:

Eu unul nu! Nu dau vrabiutza din mana mea pentru toate ciorile din lume! A mea e cea mai frumoasa!

| OoBunnyoO a răspuns:

Este normal sa observi fete mai frumoase ca prietena ta, insa nu este normal ca acest lucru sa iti influenteze relatia ori sentimentele pentru ea. Inseamna ca ceea ce simti tu pentru prietena ta nu este iubire in adevaratul sens al cuvantului, ci o chestie superficiala.
Iubirea nu inseamna sa o vezi pe prietena ta cea mai frumoasa fata de pe planeta (asta e o iubire un pic obsesiva), ci inseamna sa iti iubesti prietena asa cum este ea, inclusiv cu defecte si totusi sa nu iti doresti pe altcineva in locul ei, pentru ca stii ca locul tau este alaturi de ea si ea este persoana potrivita pentru tine. Deci daca tu te simti tentat de alte fete, atunci parerea mea este ca relatia voasta nu se bazeaza pe niste sentimente reale si stabile, cel putin nu din partea ta.

| ywar a răspuns:

Daca te uiti la altele nu mai e iubire. Daca te uiti la prietena ca la o bucata de carne nu mai e iubire. Daca vezi numai frumusetea fizica [foarte trecatoare, de altfel] esti cam sarac mobilat la mansarda. Concluziile le trage fiecare om in parte, individual, ca la lucrarea de control la scoala.

| NameHarris a răspuns:

Iubirea e oraba muta si surdawinking Raspunsul este nubig grin

| GeorgyGirl a răspuns:

Normal unii sigur o sa o faca sigur dar mai sunt si baieti cu suflet

| GeorgyGirl a răspuns:

Daca un asa mic lucru te deranjeaza la el inseamna ca nu are rost sa o mai lujngiti pentru ca nu e bine.

| Mariana155 explică (pentru GeorgyGirl):

Dar tie ti-ar conveni sa fi cu un baiat si sa il iubesti enorm si sa se uite dupa altele si sa te iubeasca mai putin datorita altelor fete?

| GeorgyGirl a răspuns (pentru Mariana155):

Binenteles ca nu, eu nici nu as mai sta cu el sa se uite dupa altele da eu ce sunt adica cum? ar trebui sa-i spui vreo doua ca e nesimtit daca face asta

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Depinde de baiat. pe mine cu cat cunosc mai bine o persoana cu atat ma atrage mai mult. e pacat de timpul petrecut cu cineva special ca sa il dai pe altcineva. era un proverb, nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard

| RagnaRDET a răspuns:

Din start e o intrebare stupida, din moment ce iubesti cu adevarat o fata nu te vei uita la nimeni altcineva pentru ca cea mai frumoasa fata din lume deja e langa tine, cand iubesti cu adevarat nu incepi nici sa intri in discutii cu alti oameni pentru ca nu te intereseaza starea altor persoane decat doar a iubitei tale.

| Mariana155 explică (pentru RagnaRDET):

Si daca ai o prietena pe care presupui ca o iubesti cu adevarat si te uiti insistent la altele(considerandu-le atragatoare) inseamna ca nu o iubesti de fapt?

| RagnaRDET a răspuns (pentru Mariana155):

Sunt toate urate, pentru ca de asta ai ochi doar pentru una, si atunci nu te mai holbezi la alta. Ce pana mea

| Ciobotaru_Diana_1994 a răspuns:

Intreab-o pe prietena ta acelasi lucru. si atunci raspunusul va fi in inima ta. Tocmai despre asta este vorba in iubire... sa fii capabil sa iubesti o singura persoana si sa ii fii fidel. Sa ai puterea sa rezisti tenatiilor..inseamna ca nu o iubesti si ca e vorba de. stiu eu doar atractie fizica sau pur si simplu te-ai obisnuit cu ea.

| Marius_Adrian_Ionescu_1990 a răspuns:

Sincer cand incepi sa iubesti o fata atat de mult cred ca e foarte posibil ca accele fete foarte frumoase de care stui tu nici macar sa nu le vezi! Oricum dragostea pentru ea o va face sa para mai frumoase decat toate acele fete la un loc!