| Loredana96 a întrebat:

am o istorioara interesanta, cred eu.Desi am 14 ani. unii din voi ar spune ca e prea devremeVara trecuta eram cu un baiat Ady impreuna, dar cu timpul incepusem sa am sentimente mai putine pentru el.Pentru ca ma indragosteam de un baiat (Radu)care mi-a devenit cel mai bun prieten. Dar deznadejdea mea era ca el avea prietena.Am iesit intr-o zi cu Radu in parc, el a cumparat 2 sucuri si am inceput sa ne povestim de ale noastre.La un moment dat el m-a intrebat:Si cum iti mai merge treaba cu Ady? Eu zimbeam si deodata mi-a pierit zimbetu de pe fata. El se uita atent la mine. Iar eu i-am spus:Vreau sa ma despart de el, dar intr-un mod in care sa nu il doara atit de tare.Nu mai pot fi cu el, pentru ca m-am indragostit de altcineva.

El s-a mirat tare si m-a intrebate cine?

Iar eu am spuse un baiat cu ochi albastri, si ma uitam la el in ochi si zimbeam(El are ochi albastri)Doar ca nu si-a dat seama ca e vorba de el, pentru ca nu s-a gindit ca mie mi-ar placea de el.Si el mi-a spusai spune cum il cheama doar sintem prieteni nu? Eu m-am gindit putin dar la urma i-am spus ca nu pot.Cu toate ca am vrut sa ii spun dar nu am avut curajul. M-am despartit de Ady.Si intr-o zi i-am spus prin mesaje lui Radu ca il plac...in sfirsit imi facusem curaj. El nu mi-a scris nimic. A luat alta tema. M-a descurajasem mult.Deja incepusem sa vb mai putin si nu ca inainte. Dar intr-o seara ma suna si imi spune ca s-a despartit si el de prietena lui. Ei bine, peste o saptamana ma suna si imi spune peste o ora sa ne intalnim in par, eu alergam prin casa nu stiam ce sa fac, ma gindeam in fel si chip sa fac cumva sa vada ceva in mine pentru prima data.Si ce gind nastrusnic credeti ca mi-a venit? Da da... mi-am prins doua cosite impletite exact ca la 10 ani, si cind m-a vazut am vazut pe fata lui un zimbet atit de dulce, l-am surpins.Si de atunci imi spune micuta mealaughingEra in noiembrie, a fost frumos.Ne priblam si cind deodata m-a apucat de miina.De atunci am inteles ca va fi ceva mai mult decit o prietenie.

Toti deja imi scriau felicitari! Bafta cu Radu pe mai departe! Primul te iubesc a fost tocmai dupa o luna.(sintem de 3 luni impreuna)Ne vedem doar vinerea si duminica, pentru ca el traieste la marginea Bucurestiului, iar eu la cealata margine.Sintem departe unul de altul.Toate au fost doar primul sarut inca nu. Dar nici nu vreau sa fie in viitorul apropiat.

Iata ca duminica trecuta ma suna o prietena veche de-a mea (Adela) si imi spune ca e impreuna cu fostul meu (Costel), de 1 zi. Dar Costel si Radu sint prieteni buni.Si a spus ce ar fi sa iesim toti patru:Eu, Adela, Costel si Radu in oras. ZIs si facut! Spre mirarea mea Costel si Adela se sarutau in fata noastre se cuprindeau cu toate ca au doar 14 ani.Si erau impreuna doar de 1 zi(eu cred ca nu e normal)In timp ce eu cu Radu ne spalam cu zapada, alergam ca doi copii, am fost pentru prima data in ultimii 2 ani atit de fericita si vesela ca un copil.Alergam ambii prin parc ca doi copii ma tavaleam pe jos iar el arunca zapada peste mine, dupa aia a venit s-a asezat linga mine si m-a cuprins. Dar nici un fel de sarutEu cred ca e normal, o sa avem cind ne saruta. Mie Radu si mi-a spus ca nu se grabeste in domeniul dragostei.Am o intrebare de cine v-a placut mai mult ca au procedat Adela si Costel, sau eu cu Radu? Si cum va pare relatia noastra?

Aaa si fiindca se apropie Valetine's day ar fi bine sa ii dau un cadou lui Radu? Mie prietenele mele mi-au spus doar sa ii spun un te iubesc in fata, cadou el trebuie sa imi faca dar nu eu. Dar totusi vreau sa va ascult si parerea voastra.

Funda!

6 răspunsuri:
| didutu_6969 a răspuns:

E ok ai procedat bine! Graba strica treaba, copilariti cat mai puteti.

| oaneoane a răspuns:

Cred ca radu este indragostit de costel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm,in mare parte zic ca e bine,dar totusi relatia voastra seamana mai mult cu o relatie de prietenie.E frumos ca sunteti prieteni,ca va distrati impreuna ca doi copii, ca nu va purtati matur prea devreme si ca asteptati sa va cuprinda sentimentele treptat.Dar totusi, cred ca in 3 luni, chiar daca ai 14 ani(unele fete au relatii si mai de mici, zic ca e varsta potrivita sa ai primul prieten asa)cred ca primul sarut trebuia sa se intample in 3 luni.Ai putea sa iti pui niste semne de intrebare,fiindca daca nu a incercat sa te sarute pana acum,nu e prea clar ce vrea de la tine si daca intr-adevar te place, desi baietii sunt destul de imaturi, dar daca il atragi ar fi trebuit sa simta nevoia sa te sarute.Nu e asa greu sa inveti,doar sa te simti pregatita sa inveti si sa fie persoana potrivita,sa il placi mult,te iei dupa el si treptat o sa te perfectionezi,daca si el stie. Poate nu te-a sarutat ca nu stie nici elhappy.Eu spun ca e bine sa le combinati,nici sa va sarutati intr-una ca ei, ca te saturi si de atata sarutat, dar nici sa nu te saruti deloc in 3 luni, deja e destul de tarziu, in primele luni trebuie sa existe un prim sarut care sa confirme sentimentele dintre voi si ca nu e o simpla relatie de amicitie.

| Funner a răspuns:

Uite mai bine o istorioara haioasa - http://moldfun.net/faza-tare-la-telefon

| Andreea148 a răspuns:

E mult mai bine cum ati facut voi! intr-adevar, in zilele noastre, sunt destul de rare fetele care nu au avut inca primul sarut la 14 ani, din pacate, desi nu ar trebui sa se grabeasca asa! si eu am avut primul meu sarut la 14 ani. si mi se pare foarte urat si penibil din partea lor ca se sarutau astfel in fata voastra, in public. asa ceva nu se face, desi adevarul e ca toti o fac, din pacate!

| fourtwenty a răspuns:

Virginitatea ta ar fi cel mai frumos cadou pentru el!