| Madalinutza_1398 a întrebat:

Buna:*
am o mare problemabig grin
tot despre "I" este vorba.nu sunt cu el deocamdata si poate nici nu voi fi niciodata.pentru cei care nu stiu el e genul de baiat mai smecheras un fel de gigolo daca intelegeti. e genul de baiat care se da la toate fetele si ii place sa stie ca este apreciat de toata lumea.il iubesc enorm de mult dar el nu vrea o relatie serioasa cu mine.fostul meu prieten ma suna non-stop si ma implora sa ne impacam pentru ca ma iubeste mult si chestii de astea.si eu tin la el dar m-am despartit de el pentru "I".
acum nu stiu ce sa fac.fostul ma roaga sa ne impacam ca ma iubeste foarte mult.cand eram impreuna ne intelegeam foarte bine.acum cred ca nu il merit.cred ca el are nevoie de o fata care sa-l iubeasca mai mult deoarece e un baiat de nota 10.
dar eu sunt o proasta si l-am lasat pentru un fraier. da asa fraier cum e il iubesc enorm de mult.pentru "I" am renuntat la mai multi baieti iar el isi bate joc de mine.
nu stiu cum sa fac sa il uit si sa pot accepta alt baiat in viata mea care chiar ma iubeste.
voi daca a-ti fi in locul meu ce a-ti face? v-ati inpaca cu fostul chiar daca iubiti mai mult pe altcineva, stiind ca acea persoana nu va iubeste si nu vrea o relatie serioasa?
va rog sa ma ajutati pentru ca nu mai stiu ce sa fac.
fostul ma iubeste foarte mult si eu tin la el dar pe "I" il iubesc mai mult fiind prima mea iubire si nu se poate uita usor.
deci ce sa fac?
help pls
multumesc:*

4 răspunsuri:
| andreea_9470 a răspuns:

Vezi? asa se intampla de obicei. iubesti un baiat mai "raw", dar el nu te iubeste. pe tine te iubeste ala "bun", dar tu nu il iubesti. ce ironie.cunosc multe cazuri de genul asta.

eu te-as sfatui sa nu te mai gandesti la "I". nu are rost daca el nu vrea o relatie serioasa cu tine. sau daca ar accepta sa aveti ceva, mai tarziu tu o sa suferi cel mai mult, mai mult decat acum, pentru ca el nu se va schimba asa de usor. poate, daca s-ar indragosti de tine si daca s-ar maturiza.

in legatura cu ex-ul tau nu stiu ce sa zic. daca mai tii la el cred ca ar trebui sa te intorci la el, poate vei reusi sa-l iubesti din nou, mai mult ca pe "I", dar totusi stii cum e.ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.

bafta:*

| chandnisharma a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe fostul tau in pace sa isi gaseasca o fata care care il iubeste cu adevarat, nu ii mai cheltui timpul degeaba.Stii bine ca dragostea cu sila nu se poate, daca nu l-ai iubit pana acum nu il vei iubi nici de acum iar el nu merita sa fie un premiu de consolare, un umar pentru lacrimile tale...Deci daca tii la el, macar ca la un prieten nu il mai amagi ca o sa ii fie mai greu pe urma.Sa nu ai o relatie cu fostul doar de dragul de a avea o relatie!
Asteapta pentru baiatul potrivit daca din 2 nici unu nu e bun...

| Zorr0 a răspuns:

Sufera cel ce iubeste... cel iubit isi bate joc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui despre cinevaca e fraier n-ai cum sa-l iubesti. Poate esti atrasa fizic de el, adica "il placi", cum zic majoritatea adolescentilor. Nu am inteles enuntul "fostul ma iubeste foarte mult si eu tin la el dar pe "I" il iubesc mai mult fiind prima mea iubire si nu se poate uita usor." Daca acel tip pentru care te-ai despartit de fostul tau prieten n-ai cum sa spui ca il iubesti mai mult decat l-ai iubit pe fostul. Daca n-ai certitudinea ca vei ajunge sa fii prietena acelui baiat si daca stii si tu foarte bine ca adora sa aiba relatii de scurta durata, "averse", eu spun ca mai bine nu ai incerca sa intri intr-o relatie cu el. Spui ca fostul tau prieten te iubeste mult si vrea sa va impacati, si de asemenea am vazut ca te consideri proasta. Nu cred ca ar trebui sa ai o parere atat de proasta despre tine. In adolescenta, fetele se simt adesea atrase de baieti cu aspect palcut, dar care de obicei numai de prieteni nu sunt buni. Ai putea sa te impaci cu baiatul de care te-ai despartit daca nu o faci pur si simplu din mila sau ai ramane singura si ti-ai gasi alte ocupatii care sa te faca sa nu te mai gandesti la ce a fost.