| andreeaaa_7883 a întrebat:

m-am desp acum 2 saptamana de fostul meu iubit, ca s-a comportat urat cu mine. a inceput sa imi placa de alt baiat, iar acesta a vrut sa se combine cu mine.am stat o zii impreuna iar dupa mi-a spus sa ne despartim pentru ca el nu poate sa tina la mine. nu stiu ce sa fac.fostul meu iubit. mi-a spus ca ma iubeste enorm dar eu nu pot sa'l iert, incearca sa imi aduca aminte de amintirii iar pe mine ma rascolesc.nu stiu ce sa mai fac. dati'mi un sfat va rog. dau funda clar :X

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca actualul iubit o sa te faca sa te simti bine nu te ingrijora si refuzal pe fostul prieten.

| thereforyou a răspuns:

Da-te-n gatu matii!

| Ionica9119 a răspuns:

Ori ii mai dai o sansa, poate isi va da seama ca a gresit, ori il lasi cu ochii in soare cu tot cu ''iubirea'' lui pentru tine.
Mie unul mi'egreu sa cred ca s-a schimbat asa repede...dar in fine.
Procedeaza si tu cum iti dicteaza ratiunea, nu inima!

| Infernia a răspuns:

Stai o perioada singura si gandeste-te bine la ce vrei.aceasta este parerea mea happy

| Piticu_3880 a răspuns:

Daca il iubesti,eu zic sa te impaci cu el,o sa suferi atunci cand il vei vedea cu alta fata!sad
dar depinde si cum s-a comportat cu tine,e ceva grav?
fa ce iti spune inima, nu te lua dupa altii ca pana la urma tu stai cu el, nu prietenii sau lumea din jur. Tu decizi daca mai merita o sansa sau nu!:* sper sa te ajute sfatul meu:X

| Trixx_6414 a răspuns:

Pff un piik cam complicat dar eu zic sa il ierti pe fostul tau prieten.mai ales daca amintirile cu el te rascolesc

| Beibb a răspuns:

Sa stii ca am patit si eu ceva de genul. Si in cazul meu am acceptat desi nu imi mai placea de el, apoi mi-ai dat seama ca orgoliul lui de asa zis barbat in devenire, l-a facut sa vrea sa se impace cu mine. parerea mea e sa te impaci cu el doar daca il iubeşti, daca nu, baieti mai sunt. ti-o spun din propria experienta. nu iti fa probleme din cauza asta. ce trebuie sa se intample. baftaaaaaa!