| CristinaAlina a întrebat:

Am o mica problema! Faza este ca sunt impreuna cu un baiat de 6luni. Si vorbim despre orice, radem, am facut si dragoste si avem o multime de lucruri in comun.Ne spunem ca ne iubim enorm de mult. Si toti prieteni nostri comuni ne spun ca ne sta bine impreuna si ca sunt invidiosi pe relatia noastra. La prima vedere este o relatie perfecta. Dar defiecare data cand ii spun sa fie cuminte incepe sa tipe la mine si sa-mi spuna ca de ce nu am incredere in el si ca-l stresez. Are dreptate. Dar in primele luni nu-mi facea asa chiar imi spunea ca se bucura ca sunt geloasa si ca ii spun sa fie cuminte. Am o banuiala cred ca m-a inselat. Deasta cred eu ca reactioneaza asa. Acum nu stiu ce sa fac. Imi spune mereu ca ma iubeste enorm de mult si ca ar renunta la orice pentru mine. Si defiecare data cand incerc sa vb q el despre asta evita sa-mi raspunda la intrebare... Va rog ajutati-ma cu un sfat! URGENT! Va pup. Dau fundita pentru cel mai bun sfat!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,e poate ca tu exagerezi cu gelozia,daca e asa,las-o mai moale si nu il stresa,ai incredere in el pana la proba contrarie; baietiilor nu prea le place sa fie cicaliti si stresati,tu nu te gandi ca te-ar insela,nu te arata geloasa,mai ales daca nu ai motive,lasa-l pe el sa vezi cum se comporta si daca te inseala iti vei da seama,dupa gesturile lui si noi fetele de obicei simtim cand suntem inselate.
Eu zic sa nu te mai stresezi si sa iti faci tot felul de idei, nu ii mai spune nimic, ca sa vada ca poti sa fii si altfel.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Evita subiectul si tu,asa cum il evita si el!
Incearca sa-ti pastrezi banuielile doar pentru tine,cat timp sunt nefondate si comportarea lui nu s-a schimbat cu nimic.
Poate ca il deranjeaza lipsa ta de incredere,poate reactioneaza in felul asta la gelozii si banuieli,mai ales daca nu are nici o vina!
Cand acuzi un om nevinovat,asteapta-te la o reactie violenta,deci,retine-te.
Il ai langa tine,sunteti fericiti,radeti, va iubiti, pareti o pereche perfecta!
De ce nu vrei chiar sa FITI o pereche perfecta?