| ladyinred2 a întrebat:

deci am o problema cu prietenu meuthinking e vorba despre el si de comportamentu lui suntem de 8 luni impreuna, am avut zeci de impacari si de despartiri da nu pe motive de "inselat "ci pur si simplu. el era genul mai golanas inainte sa.l cunosc dupa care cunscandu.ma pe mine s-a schimbat considerabil totu a fost frumos vreo 4 luni dupa care a devenit cel dianainte nu.i vorba ca nu se comporta frumos dar defiecare data noi 2 stateam cu prietenii lui, nu ieseam deloc in oras (in 8 luni am iesit de 2 ori) pur si simplu stam in cartier si atat, inainte era cam "fustangiu", nu.i pasa de sentimentele fetelor ( bine cu mine a avut grija, nu s.a comportat ca cu celelalte ) dar am simtit ca nu ma mai iubeste ci pur si simplu ca sa obisnuit cu mine, si dupa ce ne desparteam defiecare data ca sa ma faca geloasa se ducea cu vreo fata (in timpul relatiei nu o facea) apoi am luat pauza o luna jumate in care el s.a schimat din nou, adica acum e mai calm, mai linistit, se comporta altfel intr.un mod bun, dar dupa atatea despartiri si impacari nu mai stiu ce sa fac, sa cred in schimbarea asta ca va dura? sau va fi asa ceva timp si dupa se plictiseste?(mentionez ca nu e genu romantic, cu cadouri )dar si eu nu pot sa rezist fara el, asa cum e el m.am obisnuit straight face daca m.ar fi inselat clar nu era vreo sansa de impacare. dar acum ciar nu stiu ce sa fac straight face funda celor mai bune sfaturi.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| roxiada a răspuns:

Orice invat are si dezvat, te asigur! sti, si eu am facut prostia sa vreau sa-mi schimb iubitul, era asa cum il numesti tu pe al tau golanas si am crezut ca am reusit, asta a tinut aproape 3 ani si crede-ma ca oricat ai incerca sa schimbi pe cineva mereu in sinea lui si in mintea lui va ramane exact asa cum e, o sa faca cum vrei tu poate 3, 4 sau 10 luni cine stie dar la un moment dat tot va rabufni firea si caracterul din el! cel mai ok dupa parerea mea si din experienta pe care am avut-o ar fi bine pentru tine sa nu suferi mai tarziu sa-l lasi!winking acum ramane la aprecierea ta, ti-am dat sfatul din suflet pentru ca stiu ce greu mi-a fost mie sa il las...

| dyabolic a răspuns:

Ti-ai cam raspuns. Ideea e in felul urmator, el este mai de cartier un rebel si daca sta cu tine si se comporta frumos apoi isi ia lumea in cap, nu inseamna ca nu te iubeste inseamna ca incearca sa-si mentina imaginea de baiat rau, rebel etc. U daca il iubesti si vrei sa fii cu el trebuie sa ai rabdare si sa intelegi, daca nu lasa-l si incheie relatia. Nu preai ai cale de mijloc.