| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire ce ma macina si nu o pot intelege.Am un prieten, amic si este suparat ca m-am tucat cu un alt baiat. Pot mentiona ca eu nu am nici o relatie serioasa cu el ci doar amicala.Nu stiu.inainte ma lua in brate se juca cu mine.nu stiu poate el o fi crezut ca ii ceva intre noi dar nu a avut curajul sa-mi arate ca vrea sa fie ceva serios.Eu ce sa fac? Asa ca orice fata normal ca m-am tucat cu alt baiat nestiid ca pe el il afecteaza chestia asta.Acum nu mai vb cu mine sp sa nu-l mai bag in seama. Dar de ce? Eu de unde sa stiu ca el a tinut la mine mai mult ca la o amica daca nici nu a avut curajul sa-mi arate ca vrea ceva ...eu stiu? sa ma pupe macar.Va rog mult spuneti-mi ce sa fac ce sa-i zic?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poate ca nu a avut curajul.Sau poate e genul de baiat posesiv care crede ca ii aparti. Daca e ultima varianta, fugilaughing
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el despre sentimentele voastre, daca vreti sa continuati ca amici sau ca iubiti. Dintr-o prietenie se poate naste o frumoasa poveste de dragoste

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca este gelos si probabil te iubeste foarte mult. DAca nu ai nimic serios cu el lasa-l in pace pentru ca altfel il vei rani si mai mult si nu cred ca merita.

| georgiana a răspuns:

Daca erai promisa nu trebuia sa faci lucrul asta, nici tie nu ti-ar pica bine, pune-te in locul lui. Ii explici cum ne-ai spus si noua si poate o sa te convingi de sentimentele lui, in acelasi timp si ale tale.

| joanna_1070 a răspuns:

Pai te iubeste si acum este gelos.

| game a răspuns:

Este clar ca ii place de tine si nu a avut curajul sa iti spuna sau sa iti arate. El acum se poarta asa pentru ca sa te faca sa regreti si sa iti para rau ca te-ai sarutat cu alt baiat.
Nu ai nimic de facut decat atunci cand o sa vorbesti cu el sa ii spui ca nu aveai de unde sa stii ce sentimente si ce intentii are el daca nu ti-a spus sau nu ti-a aratat asa ca tu nu esti de vina. Doar n-o sa stai in casa sau nu o sa-ti controlezi comportamentul pentru ca oare daca la nustiucine ii place de tine.

| masya a răspuns:

Buna! Eu am fost intodeauna de parerea ca intre o fata si un baiat nu poate exista o relatie de prietenie simpla, o data si o data unul unul din ei se indragosteste...ok.Situaia ta e una cunoscuta mie.Eu nu stiu ce poti tu sa faci, incearca sa vb cu el, eu cred ca el tine la tine si are planuri serioase pentru vitor. Da mai e o varianta care poate fi posibila... daca pentru tine conteaza, ca el sufera din cauza, este o mica sansa sa tii si tu la el, inceraca sa te gindesti si sati adunni gindurile si sa te clarifici, succes.acesta a fot parerea mea