| dienutzza_5627 a întrebat:

Am o nelamurire.In septembrie mi-a intarziat menstruatia 10 zile. Iar luna aceasta a venit mai repede cu 9 zile. Ce ma pune ca in data de 5 octombrie am avut un contact sexual protejat dar prezervativul s-a rupt, cu norocul el inca nu si-a dat drumul.Intrebarea e daca si voi sunteti de parera ca nu-s insarcinata daca tot a venit si luna aceasta menstruatia in 16.Imi pare rau ca pun asa intrebare aiurea dar ma simt mult mai linistita daca stiu ca si altii tot de aceasta parere sunt.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, dar asta nu ar trebui sa te linisteasca. Sarcina ar fi o veste buna, fiindca dereglarile astea sunt de obicei semnul unei probleme serioase. Trebuie sa ajungi cat mai urgent la ginecolog pentru investigatii amanuntite, fiindca se intampla ceva rau cu hormonii tai, suficient de rau sa aiba efecte negative care sa te urmareasca toata viata daca nu te tratezi urgent.

| hjs a răspuns:

Daca ti-a venit inseamna ca nu esti insarcinata. Poti sa stai linistitawinking

| tremuriciiuliana a răspuns:

Buna si eu am patit o data asa si medicul meude familie mia recomandat sa merg la un ginecolog conteaza foarte mult de de corpul tau si ce se intampla cu sistemult tau imunitar mie mi-a zis medicul ca a fost o dereglatie menstruala si miar ecomandat anticonceptionalepe care le am luat 3 luni iar csand mi-am inceput viata sexuala am inceput sa ma simt foarte bine de la ele le-am luat si menstruatia e normala

| mycutzacryss a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul inseamna ca nu esti insarcinata. poti sa stai linistita.si cu deregrarile menstruale nu iti fa probleme asa sunt ele.nu toate femeile avem menstruatia intr-o anumita data