| CorcodeLucretia a întrebat:

Buna! Am o nelămurire legată de anticoncepționalele Rigevidon 21+7, le-am luat la îndemnul medicului.
Am început prima folie in cea dea doua zi de menstruație, am terminat drajeurile albe, și am început sa iau doua dintre drajeurile maro dar menstruația încă nu a venit! Pe planul menstrual mai are la dispoziție doua zile sa apăra. Trebuie sa continui cu drajeurile maro sau încep folie noua?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu medicul care ti a dat aceste pastile, poti avea tu reactii adverse de care el ar trebui sa stie.

| SuNaM a răspuns:

Sunt destul de sigur ca nu ar mai trebui sa ai menstruatie. Am citit pe prospect si spune ca impiedica ovarul sa elibereze ovule, lucra care ar insemna ca nu ai menstruatie...