| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste mai lunga, sper sa aveti rabdare sa o cititi:*. Eu fac gimnastica si e un baiat acolo (care e si coleg de clasa cu mine) de care imi place mult si as vrea sa fiu cu el. Suntem foarte buni prieteni, radem, glumim etc. Tot timpul in pauza vine direct la mine si in ore se uita la mine. Dar la gimnastica mai e si o fata care stie ca imi place de el, si are prieten, dar ca sa ma faca geloasa(cred) se baga in seama cu el, si el ´´ cade in capcana´´. Am rugat o prietena foarte buna sa-l intreba daca vrea sa fie cu mine, si a zis nu, dar dupa ore a venit la mine si a zis ca nu stie sigur si se mai gandeste. El nu a mai avut prietena... Credeti ca ma place?Ce sa fac? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| dragonladyflame a răspuns:

Eu cred ca te place din moment ce a venit la tine personal sa-ti zica ca se mai gandeste. daca a spus asta inseamna ca ceva il impiedica sa fie cu tine dar vreau sau ca nu isi da seama de sentimentele lui.incearca sa nu il stresezi.dai timp.si incearca sa ii fii alaturi cat mai mult.arata-i ca il intelegi.asta ar trebui sa incline balanta. poate pentru ca nu a mai avut o prietena de asta cade in capcanahee hee in concluzie, insista dar nu fi enervanta.asta ar trebui sa-ti aduca un "in a relationship" happy norocwinking

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Fii atenta la cum socializeaza cu tine, miscarile si gesturile pe care le face fata de tine. Daca iti zambeste in timpul orelor, sau se intoarce la tine la banca, se baga in seama cu tine, atunci cand te uiti la el isi intoarce privirea in alta directie sunt semne ca te place.
Daca vrei ca el sa te placa trebuie sa te imbraci mai sexy, aranjezi parul, machezi astfel incat sa ii atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesata de ceea ce ii place si lui, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu el in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu el si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face el inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru el. Bafta!

| IMC90 a răspuns:

Daca se uita la tine cand te cracesti pe acolo inseamna ca te place. Daca nu, e gay