| MyChemicalRomance a întrebat:

am o poveste si as vrea sa va dati cu parerea, multumesc :*
In vara am cunoscut un baiat, ne vedeam in ficare zi la baie, era trecea a 12 si eu a 8-a, el e la 50 de km la liceu si vine nu'ma in vacante si in weekend'uri pe la bunici, eu il credeam super de treaba si ne intelegeam bine pana cand a facut rost de numarul meu, am vb de cateva ori pana
cand m-a intrebat daca ii dau o sansa, cu greu am zis "da" ar fi fost prima relatie normala pe care as fi avut-o pana atunci asa ca ma simteam bine. a fost super pana cand am facut 1 luna, deja incepusem sa ma plictisesc de el si ne-am despartit fara prea mult tam-tam, dar el vroia sa ii dau explicatii nu stiam ce sa zic si se vdea clar ca el suferea din cauza mea, se schimbase total pana cand intr-o seara m-a intrebat daca pot ieshi sa vb putin, m-a intrebat dc ne-am despartit si eu nu stiam ce sa ii zic, pe o parte regretasem si eu mult, imi dadeam atunci seama de fapt cat de mult tineam la el, am acceptat sa ne impacam, era atat de frumos totul dupa aia, era foarte romantic (fata de mine, nu prea imi plc sa ma lingusesc sau sa imi arat sentimentele) si pur si simplu am cucerea din vorbe, pana cand a inceput scoala si el a trebuit sa mearga la liceu, am inceput sa vb tot mai putin, cand il sunam avea treaba si zicea ca ma suna el si nu o mai facea, o data ne-am certat ca vb prea mult la tel si nu am timp de el...prin msj foarte putin, maxim 5 msj daca ne trimitem, azi l-am intrebat daca e suparat pe mine si a zis ca nu, apoi l-am intrebat daca vrea sa ne despartim si a zis ca are treaba de aia nu mai vb asa mult...Intr-o seara l-am intrebat ca ce mi-ar face daca l-as insela shia zis ca m-ar juca in piciare, si l-am intrebat daca chiar ar avea tupeu sa dea in mine si a zis ca poate, dar cu siguranta ne-am desparti, si el m-a intrebat la fel si eu am zis ca nu iash face nimic fizic, nici scandal dar ne-am desparti, dar sa fie sigur ca il voi ura toata viata si ca il voi blestema in fiecare zi si el a zis "ma bucur"raised eyebrows
Is multe chesti care ma deranjeaza, dar as vrea el sa se desparta de mine sa nu o mai fac eu inca o data, sa par aia rea.
Voi ce ziceti despre toata povestea?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Mda.te cam ia peste picior.iar faza cu agresiunea fizica e cireasa de pe tortstraight face. Daca tot nu vrei sa te desparti de el si tot va vederi rar, procedeaza si tu la fel ca el. Ignora-l si o sa isi dea seama singur ca totul s-a terminat.Pentru o relatie e nevoie de initiativa din partea ambilor parteneri.

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Ii o poveste interesanta dar din cate vad tu tii la el dar problema e ca nu-i langa tine si asta te ingrijoreaza. Eu zic sa ramaneti prieteni si nu impreuna si asta o sa se intampl daca continua asa. 50 km nu e asa departe sa vina sa te vizitez sau sa mergi tu la el. El nu se va desparti de tine asa ca fa-o tu din nou si asa te linistesti

| MyChemicalRomance explică:

Va multumesc foarte mult tuturor, mi-ati fost de super ajutor si @MataCuPatine ai mare dreptate...ar trebui as il ignor si eu @cuvant am vrut sa ramanem prieteni, dar a zis ca nu ma va putea vedea niciodata ca pe o simpla amica sad

| sara_3009 a răspuns:

Tot ce ai povestit imi arata ca el este fff (la modul serios)insensibil.vor veni multi baieti si toti vor pleca dar numai 1 va ramane

| DeN1 a răspuns:

Nu ti se pare ca isi cam bate joc de tine? o.0 dupa cum iti vorbeste...mai conteaza cine e "ala/aia rea" la despartire? desparte-te de el...Se pare ca s-a schimbat mult in comparatie cu zilele in care v-ati cunoscut. Daca chiar te iubea nu iti vorbea asa happy Sper ca te-am ajutat :*