| Fluture a întrebat:

Am o problema. Am menstruatie neregulata, niciodata nu imi vine la termen, intotdeauna imi intarzie, fie doar cateva zile, fie cateva saptamani. Mi-a venit azi, deci luna viitoare ar trebui sa-mi vina pe 7 august, dupa 28 de zile. Dar mie imi va intarzia. Eu pe 10 august plec la mare. Deci ce as putea face sa-mi intarzie mai mult sau sa nu-mi mai vina deloc luna viitoare? Nu vreau sa ma prinda pe la mare musafirii astia nepoftiti. Am auzit ca exista niste injectii, dar nu prea am incredere. ce credeti ca as putea sa fac? HELP!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să nu faci nimic, ai de gând să îți dai peste cap organismul?

| OanaMada a răspuns:

Anticonceptionalele iti intarzie menstruatia cateva zile dar nu stiu sigur cum trebuie sa le iei... Oricum te poti interesa cum se iau, stiu ca nu e o metoda sanatoasa, dar cred ca e singura.

| calex9522 a răspuns:

NICI SA NU TE GANDESTI SI ASA NU E PREA BN CA NU TI VINE REGULAT. daca iti vin la mare foloseste ob depinde cati ani ai