| mamilui a întrebat:

Am o problema. Cand am facut dragoste cu iubitul meu prima data m-a durut... ceva normal..stiam asta. Dar de atunci am încercat sa mai facem de multe ori si durerea respectiva inca persista....nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Durerea va persista pana cand vaginul va deveni elastic. Gandeste-te ca e un muchi pe care pana acum nu l-ai folosit. E normal sa ai dureri.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti prea incordata de aia

| Emilian65 a răspuns:

Te doare la fiecare act sexual, pentru ca nu esti excitata la maxim. Spune-i prietenului tau, sa faceti preludiul mai mare ca sa ai timp si tu sa te exciti la maxim.

| Satango a răspuns:

Bună!

Probabil suferi de o dispareunie. Aceasta poate fi cauzată de o posibilă boală genitală sau e o problemă ce ţine de psihic. Mai exact? Imposibilitatea de a te relaxa, o depresie, nervozitate, stres, frică.
Dar trebuie să ţinem cont şi de faptul că himenul nu este foarte elastic în prima fază a vieţii sexuale.

Răspuns utilizator avertizat
| Dianaoprescu a răspuns:

Cunosc o fata care are dureri la fie are act sexual. Pur si simplu asa esti tu, mai "stramta" si ai nevoie de un preludiu mai lung pentru a fi destul de relaxată si udă ca sa nu mai simti aceeasi durere. Data viitoare acorda mai multa atentie preludului ( sărutări, atingeri, oral, penetrari cu degetul ) si apoi incearca iar.