| rebeka_3345 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu, in legatura cu viata sexuala. Mai exact eu nu prea sunt activa sexual iar pe el il deranjeaza asta. Avusem mai de mult o discutie cu el in legatura cu acest subiect si mi-a spus ca daca nu fac nimic in privinta asta va ajunge sa ma insele. Am incercat sa fiu mai activa dar nu ma atrage nimic ca sa o fac mai des. Mentionez ca este foarte intelegator cu mine si ma iubeste. Am nevoie de niste sfaturi, nu as vrea sa-mi pierd iubitul in felul acesta.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 3-4 zile e un ritm absolut normal, asa ca nu stiu de ce crezi tu ca e prea rar. Mai degraba prietenul cauta un pretext sa-si faca de cap. Chestia cu zilnic dureaza cateva luni, dupa aceea, oamenii isi gasesc alte interese comune si ajung la un ritm mai normal.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trebuie sa iti descoperi sexualitatea... Sa o accepti... Sa treci peste faptul ca probabil ai tai nu accepta sa ai o viata sexuala... Sau ca ti-au spus ca nu e bine, sau ca e rusinos... Cumpara-ti niste carti in domeniu... Afla totul despre aparatul tau reproducator (sau cat mai mult) si masturbeaza-te sau uita-te la niste filme pentru adulti... Fa-ti niste fantezii... Gandeste-te ce ti-ar placea, afla ce ti-ar placea... Sau pune-l pe el sa te ajute... Si vei reusi sa te bucuri si tu de o viata sexuala implinita. Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Il iubesti, dar nu te atrage fizic... Nu stiu ce sa spun... Incercati sa ajungeti la un compromis... Adica... Daca tu vrei la 3-4 zile, iar el vrea in fiecare zi... O faceti o data la doua zile... Tu il iubesti?

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca esti frigida, incearca sa te schimbi altfel amicul tau va cauta ceea ce doreste in alta parte si nu crezi ca este pacat?

| machupicchu a răspuns:

Daca nu este o problema de frigiditate(care se poate discuta si trata cu medicul ginecolog sau endocrinolog-sexolog) atunci este o problema a ta fata de prietenul tau...sau, daca nu reuseste sa te atraga astfel incat sa simti dorinta de a face sex nu numai o singura data pe zi... ori el este de vina(fara fantezie, rabdare, daruire, multa dragoste) ori tu nu-l iubesti. Dar, si in cazul in care nu l-ai iubi, daca ar sti sa te determine sa doresti tu... nu cred ca ar fi o problema, ci din contra...ar fi perfect.
Invata-l sa fie asa cum iti doresti si chiar mai mult decat ti-ai dori... cheia succesului este comunicarea in tot si toate...
Succes.

| rebeka_3345 explică:

Am uitat sa va spun ca sunt foarte bine informata, am parte si de orgasm, m-am si masturabat, si nu am mustrari de constinta. doar ca pur si simplu nu ma atrage nimic sa fac dragoste cu el. ma simt presata. dar cu toate astea in mod normal la 3, 4 zile imi vin poftele, dar nu imi place sa o fac zilnic. nu stiu daca ma intelegeti.

| rebeka_3345 explică:

Faza e ca il iubesc enorm...

| rebeka_3345 explică:

Nu ma masturbez des, mai bine zis nu m-am mai masturbat de mult.

| rebeka_3345 explică:

Nu ma masturbez des, mai bine zis nu m-am mai masturbat de mult.

| rebeka_3345 explică:

Mai zicea ca sexul inseamna 80% din relatie. e adevarat ca atunci cand o faceam mai des la vreo 2 zile sau in fiecare zi ne intelegeam mai bine, iar daca nu ne certam din prosti. nu stiu ce sa zic. nu as vrea ca relatia mea sa se bazeze doar pe sex. am discutat aseara cu el dar doar eu cu el pentru lui matalutza ii era somn asa ca am vb singura.

| rebeka_3345 explică:

Am uitat sa va zic ca ma acuza ca il insel, ceea ce nu e adevarat. eu cred ca relatia mea se va sfarsi asa usor, usurel. of!

| nitro99 a răspuns:

Odata la 3-4 zile e normal. chiar daca aveti aceeasi varsta(tu si el) personalitatea voastra in ceea ce priveste sexul difera. Daca intr-adevar te iubeste nu are de ce sa-ti reproseze faptul ca tu ai chef mai rar decat el, ca doar iubirea nu inseamna numai sex. intreaba-l daca ar fi exact invers el ce ar face, sa-i vezi reactia.

| alinaandrei a răspuns:

Ok.iti spunexact ce mi a zis mie prietenul meu.eu sunt exact ca u dpdv si am vrut sa incerc totusi caci asa credeam ca il voi face mai fericit crezand ca s a saturat sa fie doar el activ, desi nu mi place sa fiu activa.si el mi a zis:dar ce esti prostituata? eu ma simt bine cu u si asa facndu te eu pe tine fericita"deci daca te iubeste te place si asa si te intelege.nu ti mai fa griji. daca a zis ca te va insela din cauza asta inseamna ca nu merita

| alinaandrei a răspuns:

Din moment ce te masturbezi prea des asta ar putea fi o preoblema ce te a adus in puctul de a nu te mai atrage partenerul dpdv sexual.nu te mai masturba.cand faci dragpste cu el incearca sa nu te gandesti la nimic...

| mihnea_5388 a răspuns:

Buna
daca deja ati discutat despre asta. si nu e nici o schimbare. inseamna ca nu te satisface ok. incearca sa fii mai tandra si sa te gandesti ca e ok sa faci sex des...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... daca o sa o tii tot asa, nu cred ca o sa-l mai tii mult pe langa tine. Femeie... a face dragoste e o arta! Incearca sa o iei asa... Se prea poate sa nu faca el tot ce trebuie sa te atraga in mrejele sexului, insa... se poate sa-l fi inhibat! Trebuie sa te schimbi. Eventual, consulta un specialist. Parerea mea!