| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt cu prietenul meu de 1 an, ne intelegem bine si am decis amandoi ca am vrea sa ne incepem viata sexuala impreuna(eu fiind virgina) el nu...am incercat dar nu am reusit pentru ca ma durea foarte tare... El este tandru si intelegator cu mine...stiu ca ma iubeste cum il iubesc si eu. Ce sa fac sa nu ma mai doara asa tare? el o sa ma astepte si are incredere in mine, dar eu vreau si simt ca el i baiatul potrivit pentru imi incepe viata sexuala.Niste sfaturi va rog, da nu gen:fi mai relaxata sau chesti de genu asta, am fost relaxata si ce pentru ca iubitul meu o zis ca foarte bine m-am descurcat dar daca mo durut asa tare am hotarat sa renuntam, sa amnam o perioada. Dar cred ca la fel ma va durea.va multumesc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Folositi niste lubrefiant pe baza de apa de la farmacie.

| Linda a răspuns:

Lasa povestea dupa nunta. Eu asa am facut si a fost super.

| deeea28 a răspuns:

Am o prietena care a patit ca tine, a durut-o destul de rau. Au incercat de vreo cateva ori pana a reusit. Trebuie sa te gandesti ca face parte din etapa, dupa aia trece si poti sa te bucuri fara probleme de el. Mai e metoda aia care o auzisem, ca atunci cand intra sa-ti distraga atentia cu ceva, sa te muste puternic de deget sau de ureche. Acum nu stiu ce sa zic, eu am fost o norocoasa, ori am avut foarte mare incredere, nu stiu exact ca eu mare durere n-am simtit. Am auzit ca sunt persoane care ajung la chirurg pe chestia asta, ca au himenul prea puternic si nu se rupe. Off doamne, nu vreau sa te sperii, mai incercati pana una alta, mai ales ca tineti asa mult unul la celalalt. Ai povestit tare frumos. Iubiti-va mult si succes.

| nathalie a răspuns:

Eu zic sa nu incerci cu alcool:-|
uite de exemplu pe mine nu m-a durut prea tare pentru ca iubitul meu a inceput cu a-si baga degetul:-D(stiu ca pare ciudat si nu tocmai elevat cu vorbesc dar sper sa te ajute)
eu cred ca daca esti destul de excitata o sa fie bine si nu te va durea atat de tare:-)
data viitoare incearca sa suporti un pic durerea(cat e suportabila) pentru ca daca nu defiecare data te va durea asa rau pana cand te vei obisnuiuhappy
mult succes si sa va iubiti multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca un pic de alcool, chiar mai mult, na-re ce sa se intample si nu uita prezervativ pentru ca poti ramane imediat, este cea mai periculoasa etapa, pentru o sarcina nedorita.