| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema oarecum zic eu. Ascultati si fara sa luati la misto sincer sunt plictisita de comentarii aiurea. Decii:

La gradinita ne jucam un joc regele si regina. Si eu eram regina cu un baiat dar eram doar ff buni prieteni. Si in joc aveam si un catel la castel laughing ce vreti eram si noi micii. Si acest catel era alt baiat care ma placea. Deci de la gradinita ma place e gelos pe fiecare baiat de care imi place si face misto de ei.

Asa acum sunt clasa 6. Deci am avut un prieten la care si acum tin foarte mult. Aveam aproape un an si a fost primul meu prieten. Il iubesc foarte mult.

Dar ma enerveaza o chestie care de multe ori ma facea sa ma cert cu baiatu asta. Tipu ala de care vi-am povestit ca era cainele in jocul nostru de la gradi sa facut sa fie in clasa cu mine. O sa fim 5-8. Asa si el inca ma place dar nu vrea sa recunoasca. Eu nu il plac deloc la momentul asta il urasc pentru tot ce a facut.Tot timpu se baga intre mine si prietenul meu.Lui ba ii spunea ca sunt prea mica si ca sunt indragostita de altu si nu stiu ce si mie imi zicea ca sunt proasta ca m-am combinat cu el ca ma insala ca stie el si nu stiu ce. Si normal fiind foarte gelosii aman2 ne certam uneori. Si mai tot timpu prietenu meu se ferea de baiatul asta pentru ca radea oarecum de el. Si ma enerva raw ca trebuia sa ne ascundem de un copil handikapat ca el. Si tot timpu ma certam cu el si el facea misto de mine. nu stiu ce sa ii fac. As vrea intr-un fel sa ma razbun. Bine nu sa ma razbun pentru ca razbunarea e arma prostului. Dar daca vorbesc cu el si ii zic de ce face asa si de ce se baga zice " lasa-ma fa in pace " si ia totul la misto. Dar stiu ca ii place de mine ca daca nu ii placea de ce mai baga strambe intre mine si pr meu.

Ce sa fac? Mi-e frica ca iar la urmatorul prieten se baga iar si iar. Si am incercat sa ma ascund de el dar clasa e mica si se aude imediat.

Răspuns Câştigător
| RedBull_3599 a răspuns:

Rezolvarile de criza :
1. Dai cateva la fata.
2. Pune pe cineva sa-l bata.
3. Fa cea ce face si el. [sa-ti bati joc de el]
Rezolvarile calme [alea care nu-mi plac mie laughing]
Zi asa :
1. Bah lasa-ma in pace,stiu ca faci toate astea ca esti gelos. [si el o sa ramana mut, cum fac toti cand aud ca sunt gelosi, nimeni nu comenteaza oh go on].
2. Vorbeste cu el calm. si zi sa numai iti zica ''fa'' ca fa sa ii zica lu masa rolling on the floor.
fundita?hee hee

5 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Ce sa zica si nebunii...

| nimicaici a răspuns:

Vb cu el, intreaba-l ce are cu tine si de ce nu te lasa in pace :-

| albrosie a răspuns:

1 ori i zici la maicata saula taicatu cese intampla
2 daca prietenul tau tear fi iubit iar fiinchis el gura cu vo 3 4 perechi de palme

| nebunu_5532 a răspuns:

La ce gindire ai cred ca de fapt tu erai servitoarea in jocul ala.

| stallonica2045 a răspuns:

Incearca sa iti faci un pr in zona unde stai u nu la scoala si o sa ai o viata buna.numa sa nu stee si cainele ala la u in zonahee heesau si daca iti gasesti un pr la scoala vb cu el sa va intalniti doar dupa orele dela scoala nu in timpul zilei cand ii si cainele la scoala. sper sa iti fi fost de ajutor funda plzz