| Nustiucenumesaimipun1234 a întrebat:

Vreau sa va povestesc mica mea poveste, daca pot sa o numesc asa. Sunt boboaca in primul an de liceu si acum in septembrie cand a inceput scoala am cunoscut un baiat, de fapt il cunosteam de acum 2 ani, dar el nu stie asta si am facut cunostinta de abia acum prin intermediul a cativa prieteni comuni. Unul dintre cei mai buni prieteni ai lui s-a indragostit de cea mai buna prietena a mea ne-am hotarat sa iesim intr-o seara toti 4 afara, ei bine asa am si facut. Ei 2 si noi 2, ne-am plimbat, am povestit, am ras ..etc. El si prietenul lui sunt de etnie roma, dar asta pentru mine nu conteaze.Deci ne plimbam noi 2 in fata si prietena mea cu prietenul lui in spate, l-a un momentdat ma baga in gard nebunu si imi zice ca ii place de mine, am ramas socata pentru ca si mie imi placea de el si voiam sa ii zic asta dar imi era prea rusine asa ca i-am zis da-te la o parte boule si lasa-ma ca mie nu imi place de tine.El nu s-a suparat. Dar tin sa mentionez ca el pe atunci avea prietena si a lasat-o pentru mine au urmat niste discutii pe tema asta, dar asta nu mai conteaza acum. Am continuat sa iesim noi pe afara de foarte multe ori, cand eram cu el ma simteam in al 9-lea cer, ma facea sa rad mereu eram ca si cei mai buni prieteni ne intelegeam minunat si vorbeam orice. Toata lumea imi zicea ca e mort dupa mine, dar el la toata lumea zicea ca lui nu ii plac blondele, dar de mine i-a placut fara sa vrea. Asa, deci vorbeam si pe facebook si vorbeam despre noi, el intre timp si-a facut alta prietena si atunci am avut prima noastra cearta ca mi-a zis ca el pe mine ma iubeste si ea e doar asa si eu atunci m-am suparat foarte tare si nu l-am mai bagat in seama deloc, nici nu il mai salutam pe strada si l-am sters si de la prieteni pe facebook. Mi-a scris mesaj pe facebook ca sunt nesimtita ca nu il mai salut si chestii din astea. Ne-am imapcat noi pana la urma [ asa ca prieteni pentru ca nu am fost niciodata impreuna si nici nu cred ca o sa fim]. Dupa ce ne-am impacat a2a zi iar ne-am certat si de atunci intr-una ne certam, din lultima vreme 2 zile ne intelegem perfect si 3 zile suntem suparati. Cand era suparat pe mine vorbea cu cel mai bun prieten al lui despre mine si a zis ca se pisa pe parul meu blond pana mi-l decoloreaza si mai multe chestii. Eu nu am vorbit niciodata asa urat despre el. Cand vorbim imi zice ca ma iubeste si chestii din astea si pe facebook daca e la un prieten sau un prieten e la el incepe sa ma ia la misto si isi bate joc de mine. Nu stiu ce sa mai fac, acum seara i-am zis ca nu il mai iubesc pentru ca a inceput sa ma ia la misto si acum iar e suparat pe mine. Dar il iubesc si stie asta ca as face orice pentru el si am si facut. L-am scos din niste cct-uri cu politia, dar asta e alta poveste. Ce e de facut? El are 16 ani si eu am 15, suntem amandoi in clasa a9a dar in clase diferite la acelasi liceu. Am incercat sa il uit, dar mereu cand ma gandesc la tiganu asta ma bufneste rasu ca imi amintesc de glumele lui si ma ia un dor de ma urc pe pereti. Dati-mi un sfat, cel mai bun primeste funda si restul vot. Multumesc frumos Ps; scuzati-mi greselile gramaticale

Răspuns Câştigător
| UffleUFK a răspuns:

Imi dau seama ca este greu sa il uiti, avand in vedere atatea momente frumoase impreuna. Si daca tie ti-e dor de el, si el te barfeste, este clar ca nu mai este interesat. Stiu ca pare dur dar, sansa ta a trecut. Dar stii cum se spune, are balta pesti :3

Au existat si o sa mai existe baietii care te vor placea, te vor adora, sau chiar te vor iubi. Atata timp cat el, cum am zis si mai devreme, pe fata se scuza, si pe la spate barfeste, nu are rost sa te mai gandesti la el.

In cel mai rau caz, in care el a fost doar nervos si ipocris, si-ar cere scuze si ti-as recomanda sa il ierti, daca mai ai sentimente pentru el

| Futhakari a răspuns (pentru UffleUFK):

La unele cuvinte ati dau dreptate dar la altele nu, tu nu ai citi bine Cu un TIGAN ma sa aiba o romanca o relatie ai de capu meu doamne fereste unde o ajuns lumea se pare ca parinti nu o prea tin bine, sau macar sa vb cu ea cum e cu o relatie sau asa ceva.Si sincer raspunsu castigator fara sa judec decizia ei nu al meriti ai spus o gramada de prosti, sunt multi pe aici care nu stiu sa dezvolte o problema sau sa explice cu cuvintele lor chiar daca nu au trait momentu pff, si cine o zis ca femaia se maturizeaza mai repede ca barbatu e un prost in exterior se maturizeaza in interior e o mamaliga.

2 răspunsuri:
| Futhakari a răspuns:

In ori ce caz cu un tigan nu poti face o casa tu esti romanca cred, el tigan ar fi bine sa ati vezi de etnia ta in principui si aici nu-s rau, cu tigani trebuie sa ai grija azi sunt preteni maine te fura ma intelegi si o sa fie foarte greu pentru tine sa bagi la cap, sa nu crezi ca nu sunt si alti baieti ca el o si inca cati. Deja de la chestia cu politia ca l-ai ajutat sa scape mi-am dat seama de ceva dar ar trebui sa ati dai si tu seama, fi foarte atenta cand esti in preajma lui ai doar 15 ani si crede-ma ca esti foarte usor de manipulat din ce am citit ca azi ne certam maine ne inpacat dupa 3 zile iar ne certam si 2 zile eram buni preteni ne intelegema bine tu trebuia sa inveti din greseli ceea ce tu n-ai facut tiai ascultat inima mai asculta si de cap.Si fa ce crezi tu nu ce zic alti ca e indragostit de tine lulia si mai stiu eu ce aberati si nu-mi vine sa cred cum sa ai o relatie cu un tigan dar aici e si o diferenta ce tigan cas de mai multe feluri cei bogati, cei cu palari, si cei mana grebla se facu. Daca mai ai si alte intrebari poti sa ma intrebi.