| maya_8306 a întrebat:

Buna am o problema pe 15 plec la mare si cam atunci ar trebui sa`mi vina ciclul ce as putea face sa il intarzii cateva zile?:-ss

7 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la farmacie si sa intrebi farmacista, pentru ca stiu ca exista ceva medicamente pentru intarzierea ciclului dar numai stiu cum se numescsadCalatorie placuta wave

| WooLove a răspuns:

Fa un Copil =D

| Noir a răspuns:

Știu e nasol.si mie mi s-a întâmplat.din nefericire nu au ce face. poti doar sa folosesti tampoane ob si asa te poti îmbracă măcar in costum de baie si sa faci plaja.mult succes.winking

| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Cand folosesti anticonceptionale il poti opri cand vrei. dar depinde, daca tu n-ai folosit pana acum.

| DeliciousMe a răspuns:

Nu este bine sa il intarzii eu am patzot asa si eram la mare am luat vitamina ca si s-a oprit dar dupa cand o sa-ti mai vina o sa ai dureri ingrozitoare de burta. deci mai bine asteapta pana iti trece

| Infraverde a răspuns:

pune un dop dala, ob

| adb a răspuns:

Nu face prostia sa il intarzii! Eu am facut asa ceva cu pilula de a doua zi si nu pot sa spun ce rau mi-a fost apoi.Nu spun ca asa ti se intampla si tie, dar orice e posibil.Rezolva cu ob-urile,dar ai grija daca esti virgina, ai grija la marime... faci plaja si nu abuza de statul in apa, de preferabil ar fi sa nu stai deloc in apa.