| user643890655 a întrebat:

Buna! Am o problema, plac un baiat dar are un grup restrans de prieteni (nu este timid ), ma inteleg bine cu majoritatea prietenilor lui dar cu el pur si simplu nu ma pot imprieteni. Am fost odata prietena cu el cand o fata care s-a transferat era prietena cu mine.Ma inteleg foarte bine cu bff lui da cu el nu prea vorbesc, doar cand nu are cu cine vorbi. El imi mai spune cateodata pe un pseudonim pe care prietenii lui imi zic dar cu mine nu vorbeste si nu imi cere nimic. Mai are rost sa incerc sa ma imprietenesc cu el? Daca da, cum?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca el nu te place si se fereste sa vorbeasca cu tine, ca sa nu-ti dea sperante inutile.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca are rost sa mai incerci. Poate doar daca iti place foarte mult de el, desi din modul in care ai scris, nu pare asa. Daca totusi vrei sa mai incerci, gaseste un subiect comun de vorbit, ceva interesant, nu nimicuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate spui, nu prea sunteți pe aceași lungime de unda, nu rezonați. Știi, două persoane compatibile se atrag reciproc, apare și exista acea chimie intre ei. Între tine și acest tip pare că nu există așa ceva, așadar mai bine dă-i pace.

| ANDUKUTZZA a răspuns:

În condițiile în care el te ignoră, și simți că nu aveți ce discuta, zic că mai bine mențineți relația de bună-bună. Dacă era să aveți o conexiune bună de la început, atunci erați deja prieteni. Pur si simplu poate nu rezonați.