| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema sa spun asa. Sunt de aproape 2 luni cu un baiat e mai mare decat mine iar asta m-a facut sa cred ca are o gandire diferita fata de baietii de varsta mea, dar de fapt se comporta copilareste si se supara pot spune foarte repede, de exemplu mi-a spus ca vrea sa se tunda foarte scurt, iar eu i-am sugerat sa nu o faca, iar el a insistat spunand ca eu nu vreau sa il inteleg pe el ca doreste o schimbare, iar din seara in care ne-am certat nu ne-am vorbit aproximativ 4 zile, iar in acele 4 zile nu am primit nici macar un telefon sau un mesaj de la el, iar atunci cand i-am reprosat asta mi-a spus ca tot vina mea este, si ne-am certat cam rau. Acum nu stiu ce sa fac, sunt foarte indecisa, merita sa raman cu el, mie una mi se pare ca nu prea isi da interesul in relatia noastra si ca e prea nepasator, indiferent. Chiar v-as ruga sa imi dati un sfat.

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

In primul rand va certati din prostii, lasa-l sa-si faca "damblaua" ca nu strica niciodata! happy

Eu zic ca e doar orgolios si incapatanat si ca astepta sa faci tu primul pas, nu ca nu-i pasa de tine si aceasta relatie.

| mona a răspuns:

Lasa-l sa faca schimbarea care si o doreste si nu va mai certati din lucruri minore, tu stii mai bine daca mai merita sa ramai cu el sau nu, eu nu as mai continua

| chazz a răspuns:

rolling on the floor)))))).
Nici unul dintre voi nu este "copt".
Eu va sugerez sa va mergeti la va uitati la pokemon.
Numai bine!
p.s:nu cred ca ar trebui sa aveti o relatie.

| AleXisAleXis a răspuns:

Scuza`ma dar e foarte amuzant, parca suneti 2 copiihee hee Sa va certati asa tare dintr-o prostie? laughing Trebuia sa se tunda mediu. Sincer nu cred ca acest motiv este unul de despartire dar tinand cont de faptul ca nu ti-a vorbit 4 zile nu ar merita sa continuati. Dar aici nu cred ca este el de vina, nu cred ca trebuia sa faci asa urat pentru ca nu a vrut sa se tunda asa cum ai vrut tu. Scuza`ma ca te intreb, dar cati ani ai?

| Valenntinna a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Eu nu consider ca este un motiv de cearta, eu nu am avut intentia de a ma certa cu el, si eu nu am facut urat, i-am spus doar ca mie una nu mi-ar place felul in care vrea sa se tunda, el a fost cel care a reactionat urat, eu incerc sa am o relatie serioasa, dar el nu isi da silinta, si tot el a facut din tantar armasar, si am facut o cearta din tema discutata

| IchigoFullbring a răspuns:

Daca vrea sa se tunda lasa-l sa faca greseala daca tu zici ca nu ii sta bine si dupa aia sa vada dar daca ii place lui cu parul mare lasa-l ca daca il iubesti il vei accepta asa cum e el si daca el te iubeste te va accepta asa cum esti!

Răspuns utilizator avertizat