| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema. Sa va spun povestea mea. Sunt cu un tip de 3 saptamana. E super ok, imi place mult de el, reletia e faina. Problema e referitoare la sex. Bine, mi-a spus din prima ca nu o sa stea cu mine sa faca sex. Dar ma enerveaza pentru ca el are 18 ani, eu 15 si eu sunt virgina iar mereu, mereu trebuie sa vorbeasca el despre sex. Sigur crede ca imi e frica sa incerc sau ca sunt vreo sfanta care tine la virginitate. Dar eu nu vreau acxum pentru ca nu ma simt pregatita, simt ca nu e de mine acum.
Eu pana acum nu vedeam relatile chiar asa. Adica am avut si eu prieteni pe care i-am iubit enorm si inca mai tin la ei, si i-am iubit.nici macar nu pot explica cat de mult si era sufiecint. Eu eram foarte fericita si nu zicea nimeni mimic de sex.
Cand ne vedem la el acasa eu vreau sa stam linistiti sa ne uitam la film de exemplu nu sa ne lingem non-stop si sa ne excitam ca naiba de de abia ne abtinem de la sex. Vreau sa vorbesc cu el despre asta dar cand e sa vorbim, parca nu mai imi gasesc cuvintele...si nu stiu cum sa-i spun, ca apoi sa nu par proasta sau stiu eu.
Si chiar daca, sa zicem, eu as vrea sa o fac cu el...totusi nu as faceo dupa cateva saptamini. Dupa vreo cateva luni acolo, nu?
Voi ce ziceti? Macar sa-l las sa ma masturbeze? Oricum eu nu ma simt bine asa, cu atat vorbit despre sex! Si sigur o sa primesc comentarii rautacioasecrying. Si sper ca ati inteles ce am vrut sa zic.big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca si cateva luni e putin.Hey,arata`i ca esti cuminte, baietii apreciaza asta la o fta.Trebuie sa iubesti mult pe cineva si el pe tine ca sa faci dragoste cu el. Dragostea e asa frumoasa si nu ai dc sa ii faci lui pe plac. Pune`l pe jar, asa o sa-l cuceresti.Fii mai inaccesibila, lasa`l sa te cucereasca, sa se indragosteasca.Si mai bine ar fi sa nu mai mergi la el, e cam devreme dupa cateva saptamani, eu zic ca nu trebuie sa pui o perioada dupa cat o sa fi pregatita.Cand o sa simti u ca e momentul, desi e cam devreme la varsta asta, dar oricum eu sunt de acord cu aproape orice e din dragoste.Asteapta sa va lege mai mult lucruri, discuta cu el despre dorintele tale si nu-l lasa inca sa te masturbeze e devreme, lui o sa-i arati ca vrei sa faci sex dar doar vrei sa-i demonstrezi lui ca esti cuminte si nu`i asa.Aici nu e vorba de sfintenie, dar virginitatea este foarte importanta.Trebuie sa fi sigura ca e momentul potrivit si persoana potrivita.Eu am stat cu un baiat 1 an jumatate si el are 18 ani si m`ar mai fi asteptat,nu am facut nimic pentru ca nu eram pregatita,dar eu gandesc diferit,eu am mers pe la el dupa cateva luni bune. Abtine`te chiar daca il doresti,fi imprevizibila si respinge`l, o sa-l atraga, daca se va desparti de tine inseamna ca nu merita sa fie el primul si nu trebuie sa regreti aceasta decizie pentru ca este foarte importanta.Ai grija de tine si asculta`mi sfaturile ca stiu ce zic happy

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E normal k el sa fie asa mai ales daca are 18 ani. daca nu te simti bine in pielea ta facand chesti din astea nu le face nu-l lasa sa iti faca nimic. + ca eu cred ca nu te place chiar daca are peste 18 ani putea sa aiba si 25 nu iti spuna dupa 3 sap de sexhappy.

| BlancaFantasma a răspuns:

E asa de greu sa-ti dai seama ca el vrea doar sex de la tine? doamne asa faceam si eu anul trecut cu fostul pr dupa o luna imi ziceam ca el nu se multumeste doar cu pupici si plimbari vrea sa ma mangaie mai mult etc nici nu vreau sa `mi amitnesc. bine ca m`am trezit si mi-at dat seama ca el doar ma ducea cu vorba.atunci aveam 17 ani. trebuie sa iti dai seama urgent ca el nu tine la tine deloc.sunt si baieti care sunt in stare sa respecte o fata si stau chiar si un an fara sex. uite un banal exemplu o pr de`a mea are iubit de 4 luni si nici nu se pune problema de asa ceva.el are 20 de ani iti dai seama ce`i si in mintea lui, ea 18.nu toti baietii sunt obsedati de sex.stai calma o sa gasesti un tip care sa fie exact asa cum vrei tu.sincer m`ai uimit cu faza " nu sa ne lingem si sa ne excitam etc" el vrea sa ajunga cu tine in pat si de asta face asa.in niciun caz sa nu-l lasi sa te masturbeze(sa-ti faca oral).e foarte urat sa faci asta la 15 ani! straight face

| harciog a răspuns:

Tu cauti raspunsuri in afara atita timp cit ele sint deja in interiorul tau. Faci o treaba al dreaku de fara rost.Tu stii mai bine ca oricine ca, indiferent de toate sfaturile unei lumii intregi, va veni o secunda cind iti vei pierde capul.Mergi inainte, este normal, face parte din viata.

| anka89 a răspuns:

Ii normal sa te faca sa te simti oarecum prost.Si din moment ce ti-a spus ca el nu sta cu tine doar pentru sex,ce l-a apucat acum? incearca sa vorbesti cu el, fara sa iti pierzi cuvintele, spunandu-i ca inca nu esti pregatita si ca nu vrei sa o faci doar pentru a se simti el bine. Oricum ii bine sa discutai inainte daca o sa faceti sex pe viitor.
Din moment ce tu nu esti pregatita si bravo tie ca nu o faci de la varsta de 15 ani, spune-i sa te astepta daca vrea, daca nu sa fie sanatos. Spune-i astea si ai sa vezi reactia lui si daca e adevarat faptul ca nu sta cu tine pentru sex.Mai bine lasa-l sa cread ca esti o "sfanta care tine la virginitate".
Sa nu itipierzi cuvintele si treburi de genul asta, ca el sa nu creada ca tu vrei dar iti e rusine. Vorbeste scurt si la obiectwinking

| ionutzul31 a răspuns:

E prea devreme dupa parerea mea.Stai linistita in banca ta laughing

| VacutzaRoscata a răspuns:

Alta c**** in devenire straight face,hai ca se vede ca si tu vrei sa ti-o tragi, de ce ne ceri noua sfaturi? tu fa ce crezi ca e mai bine pentru tine, chiar daca mai tarziu vei regreta

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Spune-i asta!
Spune-i ca tu te astepti la altceva de la o relatie nu neaparat la sex, plus ca ai doar 15 ani... bucura-te de copilarie, ai timp de sex toata viata.Si sa nu incerci sa faci ceva doar pentru a-i face lui pe plac.Fa ceva doar daca vrei TU sa faci.
Daca nu te intelege inseamna ca nu e de tine si vrea doar un lucru.
Ai grija ce faci!

| Jigsaw a răspuns:

Tipic adolescentei cu prietenul de 18-20 de ani care vrea s-o f/ta si s-o lase.Bafta!

| phantomitza a răspuns:

Pai in primul rand nu ar trebui sa faci asta cu el pentru ca el o sa te dezvirgineze si daca prinde una mai mare mai faina o sa te lase cu prima ocazie gandeste-te foarte bine nici macar nu te iubeste pentru ca o persoana pe care o iubesti astepti dupa ea pana e pregatita si atunci cand tu ar trebui sa tragi de el. el ar trebui sa zica catre tine ca nu si sa te incurajeze sa nu faci prostia asta. nu e iubire o sa regreti e foarte bine ca ai intrebat si eu am 14 ani sunt mai mica ca tine cu un an. si eu am aceasta parere despre chestile astea asa ca daca vrei sa fie bine ascultama si nu fa prostia asta. trebuie sa te daruiesti unui baiat care chiar te iubeste nu asa. pot sa zic ca pretenu asta atau e obsedat sexual happy. succes sper sa iti foloseasca spune-i ca nu pentru ca nu ma iubesti sa vezi ce zice

| emy25 a răspuns:

Poi nu ar trebui sa iti incepi viata sexuala prea devreme deoarece asta e cel mai de pret lucru la o fata si il oferi la cine simti cu merita cu adevarat.

| Adycu a răspuns:

Fa ce iti spune inima sa faci explica-i si prietenului tau ca nu esti pregatita si daca te iubeste o sa inteleaga daca nu bafta in continuare