| Kykyyyyyy a întrebat:

Am o problema și chiar as dori sa primesc răspunsuri adevărate:am in clasa la mine un coleg pe care îl plac.A venit de 2 ani in clasa la mine și de atunci îmi place de el dar mi-e frica sa i spun.E un altfel de băiat care știe ce vrea de la viață. Face parte dintr-o familie de oameni documentați și are o alta gândire, fata de ceilalți băieți.E glumeț cu unele dintre fete și cu mine.Azi l-am întrebat ce face și el mi-a răspuns ca,, sex,, și l-am întrebat râzând,, cu cine,, și el mi-a răspuns ca cu mine.Am observat ca el parca încearcă sa vadă la fiecare fata felul in care Răspunde la unele lucruri pe care le spune, fie ele banale fie interesante.Revenind la întrebare anterioară, cum i-as putea Răspunde la întrebările banale pe care le zice in așa fel încât sa nu par o fată ușoară, și sa răspund diplomatic.Cum as putea sa fac sa fiu împreuna cu el?

2 răspunsuri:
| Mitu10394284 a răspuns:

Trebuie sa fii naturala, sa ai raspunsuri concrete, sa nu te rusinezi. Pana la urma, e si el un om ca toata lumea, nu trebuie sa ti faci griji. Incearca sa pari interesanta de ceea ce studiaza el, sa va gasititu lucruri in comun. Insa cel mai important sfat este sa fii tu, naturala. Succes

| Kykyyyyyy explică (pentru Mitu10394284):

As putea gen sa glumesc și eu cu el?