| alisuncik a întrebat:

am o relatzie cu iubitul meu de 2 saptamini dar nu pot sa spun ca il iubesc e mai mult ca prietenul meu cel mai bun si se poarta cu mine frumos stiu ca simte ceva pentru mine dar nu stiu ce. Problema este ca m-am indragostit de prietenul sau cel mai bun nu am facut-o intentzionat dar asa sa intimplat. Nu am spus de sentimentele mele nimanui dar aseara cind esisem la plimbare cu iubitul meu el la invitat pe prietenul sau. Prietenul meu s-a dus sa joace fotball pe teren si m-a lasat cu prietenul sau am ris am glumit si era deja timpul sa merg acasa mi-am strigat prietenul sa mergem si el a spus ca mai ramine ca nu sa saturet de fotball...de mai multe ori a facut acest lucru sa ma lase singura si atunci prietenul sau sa o ferit sa mearga cu mine. Mergind pe drum si discutind prietenul lui m-a sarutat si a spus ca tine la prietenul lui din copilarie dar pe mine ma iubeste.
Ce sa fac tzinind cont ca si eu il plac destul de mult sa ma despart de prietenul meu sau nu?

Răspuns Câştigător
| dana_6335 a răspuns:

Parerea mea este sa te desparti de prietenul tau pentru ca oricum nu mai vrei sa fi cu el, din cate vad. Dar nu pentru a fi imediat cu prietenul lui cel mai bun.Asepti un timp prudent, asta daca nu vrei sa le strici prietenia. Daca tine la prietenul lui actualul tau nu se va supara pe el din cauza ca voi ati fi impreuna, iar in caz contrar si daca esti sigura ca vrei sa fi cu prietenul sau fa-o fara sati mai pese de celalalt pentru ca oricum te neglija.Gandestete bine ce simti si ce vrei.Succes.sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, tinand cont ca iubitul tau te cam neglijeaza si de fiecare data te "arunca" pur si simplu in bratele prietenului sau, avand in vedere si sentimentele tale contradictorii fata de el, ai putea incerca o relatie cu prietenul sau. Exista totusi varianta ca prin aceste neglijari si prin faptul ca te lasa cu prietenul sau, iubitul tau sa vrea sa-ti testeze fidelitatea. Poate au pus la cale impreuna acest plan si special te lasa cu prietenul sau ca sa vada cum reactionezi tu. Dar totul este doar o presupunere. Deci pana nu incerci nu vei sti adevarul. Ai putea sa intri in jocul lor si sa fii cu amandoi. La unele fete merge. Poate ai noroc si tu. Si in momentul in care actualul iubit descopera, vezi si tu care renunta. Bafta!

| vlaaddd a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch

99% din fete sunt ca tine.
99% din prieteni te vor sapa candva.
Pune-te in locul prietenului tau, idioato.

Iti dai seama ca tu ai stricat o prietenie?
( bine, ala nu e prieten, dar totusi )

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Sa faci ce iti spune sufletul! (cred ca iti spune sa te desparti de actualul)
Daca actualul tau iubit este cu capul pe umeri, va mentine relatia de prietenie cu viitorul tau iubit, dar nu se stie cum va reactiona. In cele mai multe cazuri se intampla ca cei doi sa nu mai fie prieteni, dar este problema lor.
Sa ai o zi buna!

| alisuncik explică:

Vladddd crezi ca eu nu ma simt vinovata destul de mult nu pot dormi noptzile...Chiar iti multumesc;(

| havendevils80 a răspuns:

Intreaba-l ce simte pentru tine si spune-i ca il iubesti pe prietenul sau poate o sa inteleaga

| deea16_8033 a răspuns:

Eu zic sa te desparti...nu are nici un rost sa mai fii cu el dk il iubesti pe prietenul lui si prietenul lui pe tine...desi le-ai putea strica prietenia