| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! amicul lui mi-a spus ca m-a inselat. dar peste un timp mi-a spus ca ma simpatizeaza, si daca ma despart de iubitul meu, vrea o relatie cu mine.totul ce s-a intimplat(relatii sexuale cu alte fete) a fost inaintea ca eu sa am prima relatie sexuala cu prietenul meu acest baiat mi-a spus ca aceasta nu se va repeta si e foarte sigur pe asta(ei au vorbit pe tema aceasta). nici nu stiu, sa cred sau nu. pur si simplu acest baiat mi-a aratat fotografiile din club cu fata aia, unde era cu iubitul meu, el servisera alcool si mi-a zis ca regreta amarnic pentru ceea ce a facut(aceasta de asemenea mi-a spus ala). sfatuiti-ma va rog ce pot face in aceasta situatie? sa-l cred? oare vrea sa ne desparta? il iubesc mult pe prietenul meu, ma doare sufletul pentru aceea ce a facut cu aia, chiar daca stiu ca a fost o parte si vina mea, ca l-am tinut atita. zilele trecute mi-a marturisit ca ma iubeste mult.suntem impreuna de 7 luni.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, tu trebuie sa ai incredere in prietenul tau, din moment ce esti cu el, nu te lua dupa vorbe ca oricine poate sa minta; poate amicul lui te place si vrea sa bage strambe intre voi, sau cine stie... poate chiar prietenul tau l-a pus sa iti zica ca sa vada reactia ta, sa vada ce spui si daca ai incredere in el, variante ar fi mai multe.
Cel mai bine e sa nu te increzi in vorbe, daca prietenul tau te iubeste, te respecta, atunci totul e ok; daca tu simtit ca el te insala atunci ia atitudine dar nu sari cu acuzatiile, nu poti sti sigur care e adevarul.Incearca sa afli cumva dar nu mai asculta de prieteni de-a lui sau de altcineva, ci intereseaza-te tu singura sa te convingi de adevar, totusi increderea e foarte importanta intr-o relatie, dar daca tot ai dubii, investigheaza de una singura!

| Yang a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau cu el stai nu? amicul ce treaba are? Si apoi 7 luni e ceva timp nu-si pierde nimeni vremea cu cineva decat daca nu tine la persoana respectiva amicul asta al vostru cred ca se baga unde nu trebuie iar tu fa ce ai sfatui pe altii sa faca vorbeste cu prietenul tau toata lumea se plange ca nu se comunica intr-o relatie cum draq sa se comunice daca vorbesti cu oricine despre relatia ta numai cu persoana pe care o iubesti nu

| Yang a răspuns:

Un amic nu baga strambe draga mea deci nu mai crede toate prostiile ai mai multa incredere in prietenul tau, da-i si lui o sansa sa se explice acolo pentru ca daca il etichetezi direct vinovat o sa mearga prost.Hai sa mai dam si noi o sansa daca tot iubim cam asa era nu cine iubeste iarta?(iarta dar cu mici exceptii)

| dulcik a răspuns:

Pai probabil amicul lui este invidios pe relatia voastra si vrea cu orice pret sa va desparta.

| tia a răspuns:

Ce fel de amic e asta? daca vrea sa va desparta? daca era prieten adevarat va sfatuia sa ramaneti impreuna, sa va fie bine.
Nah, poate nici ceea ce a facut prietenul tau nu e prea frumos... dar asa sunt baietii, mai devreme saumai tarziu tot s-a intamplat. Si nu stiu cum e el... dar poate daac s-a intamplat o data, se mai poate intampla desi se jura ca nu mai face si altele.
Eu ce sa-ti spun, ai grija de tine, si fa si tu ceea ce simti. Poate ca nu se merita sa-ti lasi prietenul pentru "presupusul amic".
Bafta!

| candycane16 explică:

Xena>>>> prietenul meu acum e la armata.
si el l-a rugat pe amicul acesta sa aiba grija de mine, adica daca cineva din baieti no sa-mi dea pace, sa se clarifice.